Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Alevilere Saldırıyorlar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:00:02
Alevilere Saldırıyorlar

Daily Telegraph: ÖSO Lazkiye’de sivillere saldırıySuriye’de Alevilerin yoğun şeklinde yaşadığı Lazkiye’de, muhaliflerin bölgedeki sivillere yönelik saldırılar yaptığı önplanasürüldü. Daily Telegraph gazetesinde bugün yayımlanan ve Suriye’de Alevilerin yoğun şeklinde yaşadığı Lazkiye’de yaşanan çatışmaları ele alan haberde, El Kaide’nin bölgedeki sivillere yönelik saldırılar yaptığı söylendi. Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bulunan Ruth Sherlock’un [r] haberine göre El Kaide’nin, Lazkiye […]

Alevilere-SaldiriyorlarDaily Telegraph: ÖSO Lazkiye’de sivillere saldırıy
Suriye’de Alevilerin yoğun şeklinde yaşadığı Lazkiye’de, muhaliflerin bölgedeki sivillere yönelik saldırılar yaptığı önplanasürüldü.

Daily Telegraph gazetesinde bugün yayımlanan ve Suriye’de Alevilerin yoğun şeklinde yaşadığı Lazkiye’de yaşanan çatışmaları ele alan haberde, El Kaide’nin bölgedeki sivillere yönelik saldırılar yaptığı söylendi.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bulunan Ruth Sherlock’un [r] haberine göre El Kaide’nin, Lazkiye ve çevresindeki saldırılarında yüzlerce sivil öldü, yaralandı ya da kayboldu.

Haberde görüşüne yer verilen Lazkiyeli Alevi din adamı ޞeyh Muhammed Reda şunları söylemiş:

‘Hala evlerinde katledilmiş insanlar, çalılıklarda bırakılmış cesetler buluyoruz. ޞimdiye kadar köylerden 150 Alevi kaçırıldı. Aralarında kadın ve çocuklar var. Onlar ile bütü n bağlantımız koptu.’

Haberde, bu saldırıların Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Alevi olması ve aile köklerinin Lazkiye’de olması ile alaka-lı bağının olduğu da belirtilmiş.

Ruth, muhalefet kaynaklarının, Humus’ta son zamanda yaşadıkları bir televizyon dizi askeri yenilginin acısını çeken isyancıların Esad’ı ‘en fazla acı çekeceği yerde’ vurmaya çalıştığını belirt tiklerini bildiriyor.

Çatışmaların Esad’ın vatanı Kardaha köyünün 12 mil yakınına dayandığının altı çiziliyor.

Suriye Ulusal Koalisyonu iddiaları reddeti

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz