Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Akp’li Eski Vekilden ‘idris Naim’ Tepkisi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 10:22:55
Akp’li Eski Vekilden ‘idris Naim’ Tepkisi

Ordulu olan, geçen dönem AKPden Ordu ili Milletvekilliği yapan AKP İstanbul ili Milletvekili Enver Yılmaz, 906 yıllık tarihi Aybastı Perşembe Yaylası güreş alanına içişleri eski Bakanı ve AKP Ordu ili Milletvekili idris Naim ޞahinin adının verilmesini eleştirdi. Yılmaz, “Teklifi hazırlayan belediye yönetimi ve kabul eden belediye meclisi yanlış bir karara imza atmıştır” diye konuş-tu. Tepkiler […]

Akp'li Eski Vekilden 'idris Naim' Tepkisi Ordulu olan, geçen dönem AKPden Ordu ili Milletvekilliği yapan AKP İstanbul ili Milletvekili Enver Yılmaz, 906 yıllık tarihi Aybastı Perşembe Yaylası güreş alanına içişleri eski Bakanı ve AKP Ordu ili Milletvekili idris Naim ޞahinin adının verilmesini eleştirdi. Yılmaz, “Teklifi hazırlayan belediye yönetimi ve kabul eden belediye meclisi yanlış bir karara imza atmıştır” diye konuş-tu. Tepkiler sonucu Aybastı Belediye Meclisinin daha ev-vel alınan kararı, Eylül ayındaki toplantıda yenide n ele alacağı söylen di.
 
Geçen Temmuz ayındaki Belediye Meclis Toplantısında, 906 yıllık tarihi Aybastı Perşembe Yaylası güreş sahası adı Meclis üyelerinin kararı ile idris Naim ޞahin Er Meydanı şeklinde değiştirildi. birtakım halk verilen isme tepki göstererek alınan kararın iptal edilmesi için 1338 imza toplayarak Aybastı Belediye Başkanlığına verdi.[r]. 
 
Eylül ayında Meclis Toplantısında kararın yenide n dan tartışmaya açılması beklenirken AKP İstanbul ili Milletvekili Enver Yılmazdan da eleştiri geldi. Ordulu olan Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Aybastı Belediyesinin 906 yıllık tarihi bir yerin isminin değiştirilmesinin yanlış olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:
 
“Aybastı Belediyesinin, Selçuklulardan bu yana yiğitlerin güreş tuttuğu, misafirin şenlik havasında her se-ne bir araya gelip 906 sene-den bu yana birlik ve birlikt elik örneği gösterdiği bu alanın ismini değiştirmesi mutlaka yanlıştır. Burası, Tokat, Samsun ili ve Ordu ilinin ortak buluşma alanlarından birisidir. Perşembe Yaylası Er Meydanı, Kırkpınardan daha eski bir tarihe maliktir. Teklifi hazırlayan belediye yönetimi ve kabul eden belediye meclisi yanlış bir karara imza atmıştır. Sayın Başbakanımızın dahi tesislere kendi isminin verilmesine sıcak bakmadığı yerlerde bir başkasının isminin verilmesi uygun değildir. Tarihi ve kültürel değerleri korumak belediyelerin asli görevlerindendir. Umarız bu yanlışlarından dönerler.”
 
Aybastı ilçesinde Belediyenin aldığı karara tepki gösteren birtakım halk da Aybastı Perşembe Yaylasının fotoğrafları ve üzerinde idris Naim ޞahin Er Meydanına Hayır yazılı afişleri işyerlerinin camlarına asarak tepkilerini dile getiriyor. (Vatan)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz