Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

AKPden Mısır İçin
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:15:32
AKPden Mısır İçin

AKPden Mısır İçin …AKP Bursa ili il Başkanı Sedat Yalçın, Mısır normalleşinceye kadar sürecek şekilde Bursa’dan ‘Rabia selamlı’ eylem başlattıklarını söyled i. AKP Bursa ili il Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Sedat Yalçın, Bursa’dan Mısır konusunda açıklamalarda tespit edil-di. Dünyanın her bölgesinde olduğu gibi Mısır konusunda da duyarlı olduklarını anımsatan Yalçın, parti il teşkilatı şeklinde gerçekleştirecekleri […]

AKPden-Misir-icin-AKPden Mısır İçin …
AKP Bursa ili il Başkanı Sedat Yalçın, Mısır normalleşinceye kadar sürecek şekilde Bursa’dan ‘Rabia selamlı’ eylem başlattıklarını söyled i.
AKP Bursa ili il Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Sedat Yalçın, Bursa’dan Mısır konusunda açıklamalarda tespit edil-di. Dünyanın her bölgesinde olduğu gibi Mısır konusunda da duyarlı olduklarını anımsatan Yalçın, parti il teşkilatı şeklinde gerçekleştirecekleri eylemler ile Mısır’ı unutturmayacaklarını belirt ti. Mısır’ın ilk ve son olmayacağını [r] ifade eden AKP Bursa ili il Başkanı Sedat Yalçın, Mısır’ın devamının da olduğunu belirt ti.

Mısır’daki ortamın protesto edilmesi ve Mısır normalleşinceye kadar bu itirazlarını sürdüreceklerin anlatan Yalçın, AKP Bursa ili teşkilatları şeklinde Bursa’dan yeni bir eylem başlattıklarını söyled i.Sedat Yalçın, parti il teşkilatı şeklinde bu günden itibaren Rabia selamı eylemi başlattıklarını vurgularken, “Bunun Bursa’dan başlamasının bir anlamı da şudur: Başbakanımız Yıldırım’da ki temel atma töreninde Mısır ile alaka-lı değerlendirmeler yapar iken, bir selam verdi. Rabia selamı. Bu oldukça çok ehemmiyetli bir simgedir. Bu Mısır’da oldukça çok ehemmiyetli bir meydana ismini veren bir kadın şehidin adıdır. Arapça dört anlamındadır. pek çok manası var. Bir meydana verilmiştir ismi ve bir direnişin sembolü olmuştur. Bu demokrasiye karşı yapılan darbenin sembolü olmuştur. Başbakanımızın Bursa’dan bunu yapması aslında bu, ‘Bursa ili selamı’ olmuştur. Dün yapılan il başkanları toplantısında da Başbakanımızı biz böyle selamladık. Bursa ilinde politika üstü olarak, bu konunun ele alınması, ötek i siyasi partilerimizin ve sivil toplum örgütlerinin, basın kuruluşlarımızın da bu sürece dahil olmalarını arzu ediyoruz.” diye konuş-tu.

Bursa’dan da Rabia selamını temsil eden afişlerin bulunacağı kampanya başlattıklarını anlatan Sedat Yalçın, şöyle devam etti: “Bu nedenle, Rabia işaretini gösteren sembolleri, iş yerleri, arabalar, siyasi parti merkezlerinde bundan sonra sürekli asmaya ve bulundurmaya karar verdik. Bunu unutturmamaya çalışıyoruz. Bizim olduğumuz her yerde bu işaretler olacak. Mısır, normalleşinceye kadar bu desteğimiz devam edecek. Mısır’da özgür, demokratik seçimler yapılıncaya kadar devam edecek. Çünkü arkadaşlar bu Mısır ile bitmeyecek. Bu aynı hareket bir müddet sonra Türkiye içerisinde geçerli olabilir. ޞu anda başarılamıyorsa Türkiye’nin ekonomik şeklinde iyi yönetildiği içindir. Deneme yapıldı ama olmadı.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz