Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

AKP Diyarbakır Teşkilatı Kürtçe Mevlit Okutacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:46:05
AKP Diyarbakır Teşkilatı Kürtçe Mevlit Okutacak

AKP Diyarbakır ili il Başkanı Aydın ili Altaç, partilerinin 12. kuruluş se-ne dönümünü okutacakları Kürtçe mevlitle kutlayacaklarını belirt ti.AKP Diyarbakır ili il Başkanı Aydın ili Altaç, partinin kuruluş se-ne dönümü dolayısı ile basın toplantısı düzenledi. AKP Diyarbakır ili yönetimi, gençlik ve kadın kolları başkanlarının da katıldığı basın toplantısında konuşan Altaç, yarın Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki tarihi […]

AKP-Diyarbakir-Teskilati-Kurtce-Mevlit-OkutacakAKP Diyarbakır ili il Başkanı Aydın ili Altaç, partilerinin 12. kuruluş se-ne dönümünü okutacakları Kürtçe mevlitle kutlayacaklarını belirt ti.
AKP Diyarbakır ili il Başkanı Aydın ili Altaç, partinin kuruluş se-ne dönümü dolayısı ile basın toplantısı düzenledi. AKP Diyarbakır ili yönetimi, gençlik ve kadın kolları başkanlarının da katıldığı basın toplantısında konuşan Altaç, yarın Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki tarihi Ulu Camii’nde ikindi namazından sonra okutacakları Kürtçe mevlitle kutlamaların [r] başlayacağını belirt ti. Altaç, cami programından sonra kuruluş se-ne dönümü kutlamalarının il başkanlığı binasında devam edeceğini dile getirdi.

AK Parti’nin 12 yıldır yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Altaç, muhtar dahi olamaz denilen kadroların ülkeyi şaha kaldırdığını belirt ti. Altaç, “Ülke şeklinde develüasyonlardan, enflasyonlardan, doların bir gece de yüzde 50 prim yaptığı günlerden kurtulduk. Biz bu 12 sene-de kardeşliği, huzuru ve birliği yenide n tesis etme anlamında önemli hamleler gerçekleştirdik.” diye konuş-tu.

AKP döneminde Türkiye’de oldukça çok büyük tasarımlerin gerçekleştirildiğini, sağlıkta, eğitimde, ekonomi ve ötek i alanlarda önemli reformlar yapıldığını anlatan Altaç, bunların yakınında ‘Yüzyılın tasarımı’ diye tabir edilen çözüm sürecini başlattıklarını söyledi. Çözüm sürecinin, 2002’den bu yana yapılan yasal ve anayasal düzenlemeler ile başladığını anımsatan Altaç, “Bu süreci başlatmak ve bu aşamaya getirmek kolay değildir tabii. Devlet Güvenlik Mahkemeleri kaldırıldı, Anayasal değişiklikler yapıldı, bölgede köyleri yakılan misafirin tazminatı ödendi, siyasi partiler kanununda değişiklik yapıldı, anadilde eğitimin önü açıldı, Kürtçe okullarda seçmeli ders şeklinde seçilmeye başlandı… Evet tüm bunları yapmasaydık bugün çözüm süreci olmayabilirdi. Bugünlere kolay gelmedik, biz bugünlere gelir iken onlarca kez darbecilerle, partinin kapatma davası ile karşı karşı kaldık. Bugün süreç bu aşamaya geldi. Bundan sonra daha aktif şeklinde görev yapmamız gerekli.” diye konuş-tu.

“BDP’NiN 15 AĞUSTOS KUTLAMASI PROVOKASYONU birlikt eiNDE GETiREBiLiR”

AK Parti il Başkanı Altaç, terör örgütü PKK’nın ilk silahlı eyleme başladığı tarih olan 15 Ağustos’u bayram ilan etmesi, BDP’nin kutlamalar için çAğrı ilinde bulunmasını eleştirdi. Çözüm sürecinin hassas bir noktada olduğunu ve herkesin oldukça çok hassas davranması gerektiğini anımsatan Altaç, “Biz bu noktaya kolay gelmedik, ağır bedeller ödedik. 10 binlerce insanımız öl-dü. yitirdiğimiz misafirin sayısını dahi tam bilmiyoruz. Bu saatten sonra bundan sonra bedeller ödemek istemiyoruz.” şeklinde mesele ştu.

Terör örgütünün asayiş ekipleri kurması ve 15 Ağustos’u bayram ilan etmesinin provokasyona açık adımlar olduğunu anımsatan Altaç, “Böyle bir durumda süreç her an zarar görebilir. Süreç zarar görürse toplum buna sebe p olanlardan hesap soracaktır. Biz oldukça çok hassas davranıyoruz. Bayramda BDP’li kardeşlerimizi ziyaret ettik. Diyarbakır’ın şiddetle, molotofla değil medeniyetiyle, tarihiyle anılmasını bundan sonra istiyoruz.” şeklinde sözlerini bitirdi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz