Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Akkuzulu Domates Şenliği 25 Ağustos
  • Ana Sayfa » Haber
  • 21 Ağustos 2013 - 08:43:39
Akkuzulu Domates Şenliği 25 Ağustos

Akkuzulu Domates Şenliği 25 Ağustos… Ankara’nın sebze merkezi Çubuk ilçesinin Akkuzulu Mahallesi’nde domates hasadı başladı. Akkuzulu Domates ޞenliği 25 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek. Akkuzulu Mahallesi Kalkındırma, Yaşatma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Gurban Demirci, domateslerini bütü n Türkiye’ye duyurmak ve değerinde satabilmek için 4 yıldır hasat şenlikleri [r] düzenlediklerini söyled i. Küçük büyük bütü n […]

Akkuzulu-Domates-Senligi-25-AgustosAkkuzulu Domates Şenliği 25 Ağustos…

Ankara’nın sebze merkezi Çubuk ilçesinin Akkuzulu Mahallesi’nde domates hasadı başladı.

Akkuzulu Domates ޞenliği 25 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek.

Akkuzulu Mahallesi Kalkındırma, Yaşatma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Gurban Demirci, domateslerini bütü n Türkiye’ye duyurmak ve değerinde satabilmek için 4 yıldır hasat şenlikleri [r] düzenlediklerini söyled i. Küçük büyük bütü n mahalle halkının 5 yıldır sebze üretimi ya dapazarlaması ile geçimini sağladığını vurgulayan Gurban Demirci, “Geçmişte değişik sektörlerde çalışan mahalle sakinlerimiz, tahmini 5 yıldır domates üretimi ile geçimlerini sağlamaktalar. oldukça çok çalışkan olan mahalle sakinlerimizden küçük büyük, kadın erkek bütü n mahalleli gece gündüz sebze üretmek ve onları satmak ile meşgul. Biz de dernek şeklinde 4 yıldır üreticilerimize destek olmak için domates şenliği yapmaktayız. Sağ olsun Çubuk Belediye Başkanımız Sayın Lokman Özden Bey bize şenlik ve tanıtım noktasında destek veriyorlar. Bizim tek maksadı mız üreticimizin binbir güçlükle ürettikleri ürünü değerinde ve yerinde satmasına katkı vermektir. Tadı ve özel olarakri ile deği-şik olan Akkuzulu domatesini pazarda daha etkin hale getirebilmek ve kalitesinin devamlılığını sağlamak için bunu yapmak zorundayız.” diye konuş-tu.

ޞENLiĞE DAVET

Tüm Başkentlileri şenliklerine davet ettiklerini kaydeden Demirci, program hakkında şu bilgileri verdi: “4. Akkuzulu Domates ޞenliğimiz 25 Ağustos Pazar günü Akkuzulu Meydanı’nda yapılacaktır. En iyi domates yetiştiricisinin seçileceği ve değişik yöresel yarışmaların yapılacağı şenliğimizde gün boyunca konserler verilecek. Tanınmış sanatçılardan Seda Kara, Yasin, ibocan, Hasan Koç, Çubuklu Cem ve Hasan Yaman sahne alacaklar. Meydanda onlarca ton domates başta olmak üzere, biber, fasulye, patlıcan, salatalık ve ev yapımı salça satışlarımız ile mesele klarımize değişik ikramlarımız yapılacak. bütü n başkentlileri kaliteli ve uygun fiyata kışlık sebzelerini almak için şenliğimize davet ediyoruz.”

inşaatlarda çalıştıktan sonra son olarakunda mahallesinde sebze yetiştiriciliğine başladığını anımsatan domates üreticisi Ali Karaman, ürettikleri ürünleri mahallelerde traktörde seyyar şeklinde sattıklarını anlattı. Karaman, “Bizim tek gelir kaynağımız sebze üretmek. Üretim her geçen se-ne artıyor. Bu mahalle halkının heps i domates üretiyor. Bulduğumuz her boş alana domates ekiyoruz. iki yıldır fasulye, patlıcan ve karpuz gibi çeşitlerde üretmeye başladık. Pazarlama konusunda sıkıntılarımız vardı, o da yapılan şenlikler ile ve etkinlikler ile çözülmeye çalışılıyor.” diye konuş-tu.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz