Akil Adamlar Kimler
Gönderen: admin Tarih: 31 Mar, 2013 At 10:48 PM | Kategorisi : Haber, Siyaset | 0 Yorum

-Akil-Adamlar-Kimler-Terörün bitirilmesi için başlatılan çözüm sürecinde şimdi akil adamlar devreye sokulmaya hazırlanıyor. oldukça çok tartışılan isimlerde son aşamaya gelindi. AKP ve BDP  ayrı ayrı kendi listelerini hazırlıyor. isimler sivillerden oluşuyor. politikaçiler listede yok.
Reklam Alanı
. BDP’nin kendi listesini bitirdiğı gelen bilgiler arasında. AK Parti’nin ise bu hafta isimleri netleştirmesi bekleniyor.Akillerin sekreteryalığını Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı yapacak. Hükümetin hazırladığı listede yer alması planlanan isimler tek tek aranarak görüşleri alınıyor. Ayrıca Başbakan Erdoğan’ın listeler kesinleştikten sonra akil isimler ile biraraya gelmesi bekleniyor.  BDP’nin son MYK toplantısında komisyon için önerilen isimler arasında Yaşar Kemal, Murat Belge, Orhan Pamuk, Sezen Aksu, Altan Öymen, Hasan Cemal’in de aralarında yer aldı ğı 30 isim önplanaçıktı. AK Parti’nin hazırladığı listede ise Murat Belge, Ali Bayramoğlu, Etyen Mahçupyan ve Profesör Hayrettin Karaman ili gibi adların yer alması bekleniyor.Diğer yandan listede adı geçen sanatçı Sezen Aksu’nun “komisyonda Araştırmacıların olması gerekir, bana teklif gelirse kabul etmem” diye konuş-tuği ifade edildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>