Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

AK Partiye Geçiyor Mu?
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:35:26
AK Partiye Geçiyor Mu?

İzmir ili Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu, Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu’nun dünkü yazısında yer alan ‘izmir’in CHP’li Başkanı Aziz Kocaoğlu AKP’den seçime girmek rica ettiğini söylemiş’ iddiasını yalanladı.Kocaoğlu, Milliyet gazetesinden Hamdi Türkmen’e ‘Bu Aziz CHP’li doğdu, CHP’li şeklinde da ölecek’ diye konuş-tu. Baransu dün gazetede yayımlanan köşesinde İzmir ilinde mahal-li seçim öncesinde ortalığı […]

AK-Partiye-Geciyor-Muİzmir ili Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu, Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu’nun dünkü yazısında yer alan ‘izmir’in CHP’li Başkanı Aziz Kocaoğlu AKP’den seçime girmek rica ettiğini söylemiş’ iddiasını yalanladı.
Kocaoğlu, Milliyet gazetesinden Hamdi Türkmen’e ‘Bu Aziz CHP’li doğdu, CHP’li şeklinde da ölecek’ diye konuş-tu.

Baransu dün gazetede yayımlanan köşesinde İzmir ilinde mahal-li seçim öncesinde ortalığı karıştırabilir iddialarda tespit edil-di. Baransu, istanbul-İzmir ili ekseninde mahal-li seçim öncesinde adaylık duyumları üzerinden kaleme aldığı yazısında Ulaştırma, Denizcilik [r] ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın istanbul’u rica ettiğini faka t izmir’dan aday gösterileceğini yazarken, Kocaoğlu hakkında da şok bir iddiayı köşesine taşıdı.

iddiaya göre, Kocaoğlu İzmir ili Ticaret Odası’nda yapılan bir görüşmede merkezi İzmir ilinde olan Anadolu Birliği Derneği Genel Başkanı Koç Ali Al’a seçime AKP’den girmek rica ettiğini belirt ti. Bu iddia siyasi kulisleri hem hareketlendirdi hem de karıştırdı.

Al: Balon bir açıklama

ilk flaş yalanlama ise ‘aracı’ şeklinde adı geçen Koç Ali Al’dan geldi. İzmir ilinde Egedesonsöz’e konuşan Anadolu Birliği Derneği Genel Başkanı Al, şu açıklamayı yaptı:

‘İzmir ili Ticaret Odası’na son şeklinde meclis toplantısı için gittim. Orada da imza atıp çıktım. Kimseyi görmedim. Ne Aziz Kocaoğlu ile ne de başka birisi ile temas dahi kurmadım. Kocaoğlu ile son şeklinde Diyarbakır ili gezisinde birlik-te olmuştuk. Açılım süreci için gidilen kentte zaten onlarca şa-hıs vardı. Bir araya gelmemiz dahi söz konusu olamadı. Yani son şeklinde mayıs ayında gördüm. Bunun dışında özel bir görüşmemiz de zaten hiç olmadı. Bu mesele muhtemelen Kocaoğlu’nun parti içerisindeki rakipleri tarafından ortaya atılmış bir mesele. Tamamen uydurma ve balon bir açıklama.’

Yeni bir iddia değil

Baransu’nun köşesine taşıdığı bu iddia aslında oldukça çok yeni değil. Bir zaman ev-vel de bu iddiayı ortaya atanların senaryosu şöyleydi:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz