AK Partinin Mutlaka Almak İstediği İl

14 Ağu 2013 Çar 7:46
Bu haber 426 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

AK Partinin Mutlaka Almak istedigi il AK Partinin Mutlaka Almak İstediği İlAK Parti, her sandıkta 9 şa-hıs görevlendirecek.
İzmir ilinde mahal-li seçim için kolları sıvayan AKP, her sandıkta 9 şa-hıs görevlendirerek, o sandıkta oy kullanabilir seçmenlerin kapısını çalıp oy istiyor.

‘Hücre çalışması’ diye adlandırılan sistemde, sünnet ve düğünlere katılım, ev ve esnaf ziyaretleri, kahve toplantıları raporlanıyor. mahal-li sıkıntı-lar ve beklentiler dinlenerek o meselede


tasarım hazırlanıyor. AKP İzmir ili il Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, “2009 mahal-li seçimlerinde çaldığımız halde açılmayan kapılar vardı, ama bu kez şimdiye kadar böyle bir olay ile mücadeledık” diye konuş-tu.

AK Parti’nin teşkilatlardan sorumlu İzmir ili il Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, İzmir ilinde 10 bin 491 sandıkta örgütlenerek her sandığa 9 şa-hıs görevlendireceklerini, üç ana kademe, üç kadın, üç gençten oluşabilir sandık yönetimlerinin yüzde 77 oranında tamamlandığını belirt ti. Sandık yönetimleri, seçime kadar görevlendirilmiş oldukları sandıkta oy kullanabilir seçmenin düğün ve cenaze törenlerine katılacak, evlerine gidip hal hatır soracak, partinin yaptıklarını, yapacaklarını ve İzmir ili için hazırlanan 35 tasarımyi anlatacak. Sandık hatibi, sandık çevresini toplayarak, partinin politikalarını dile getirecek. Sandık yönetimleri, mahal-li ve genel sorunları dile getirirken, değişik sorular ile seçmenin nabzını da ölçerek, partiye alaka-yı test edecek.

‘GENÇ SEÇMENE GENÇLiK KOLLARI, KADIN SEÇMENE KADIN KOLLARI’

Atilla Kaya, her ilçede sandık yönetimlerinin ay sonunda kapsamlı bir raporu il Başkanlığı’na sunmaya çalıştığınu, bu rapordaki mahal-li sorunlara göre Ar-Ge biriminin tasarım hazırladığını dile getirerek şunları belirt ti:

“Genç seçmene gençlik kolları, kadın seçmene kadın kolları gidiyor. Evlere gitmiş olan sandık görevlilerine partinin İzmir ili vizyonu hakkında eğitim veriyoruz. 35 tasarım ve anayasa hazırlık çalışmaları da anlatılıyor. Her ilçede her ay en az üç eğitim çalışması yapıyoruz. Seçmenin hem yerel, hem genel ihtiyaçlarını soruyoruz. Partimizi değerlendirmesini istiyoruz. insanlar ne düşünüyor, ne istiyor onlara bakıyoruz. Talepleri, sorunları, teşkilat şeklinde partinin mutfağına alıyoruz. Ar-Ge, mahal-li yönetimler ve seçim işleri başkanlıkları ile değerlendirme yapıyoruz. Adaylar belli olmadan büyük tasarımler ortaya çıkacak.”

‘SEÇiM SONUCUNU BiR HAFTA ÖNCESiNDEN AÇIKLAYACAĞIZ’

AK Parti İzmir ili il Başkan Yardımcısı Kaya, değişik sorular ile sandık yönetimlerinin partiye olan alaka-yı de ölçtüklerini belirterek, mahal-li seçimden bir hafta ev-vel İzmir ilinde seçim sonucunu açıklayacaklarını önplanasürdü. Kaya şöyle söyledi:

“il Başkanımız Ömer Cihat Akay, seçimden bir hafta ev-vel ilçe ilçe seçim sonucunu açıklayacak. AKP’nin yakınında CHP ve MHP’nin oy oranlarını da açıklayacağız. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul ili adayı olduğu 1994 seçimlerinde netice-si bir hafta öncesinden nasıl açıkladıysa, biz de öyle ilan edeceğiz. Bizim aday adayı sayımız da CHP’den fazla olacak. Çünkü 30 ilçeyi iki aydır dolaşıyoruz, partiye ala-ka oldukça çok yüksek. Gezi Parkı protestolarının olduğu dönemde tahmini 15 bin yeni üye geldi. İzmir ilinde 2009 mahal-li seçimlerinde çaldığımız halde açılmayan kapılar vardı ama bu seçimde öyle bir olay ile mücadeledık. Demek ki partimizi anlatmayı başarabilmişiz.”

SEÇiM GÜNÜ HER SANDIKTA 4 Kiޞi ÇALIޞACAK

AK Parti’nin seçim işlerinden sorumlu il Başkan Yardımcısı Refik Uzun da, her sandığa atanan 9 kişilik yönetimlerin içerisinden sadece seçim günü çalışabilir 4 kişilik sandık kurulları oluşturacaklarını söyleye-rek şöyle diye konuş-tu:

“10 bin 491 sandıkta dört kişiden toplam 41 bin 964 şa-hıs belirleyeceğiz. Dört kişiden biri sandık gözetmeni, diğeri onun yedeği olacak. ötek i iki şa-hıs de müşahit şeklinde atanacak. Bunların yüzde 76’sını sapta-dık. Genel Merkez, görev alan şahısla-rın cep telefonlarına ‘X’ numaralı sandıkta görevlendirildiniz. Kabul ediyor iseniz EVET yazıp gönderin’ diye mesaj atıyor. Mesaja verilen yanıtla sisteme girilmiş oluyor. Hedefimiz 15 Eylül’e kadar sandık kurullarını tamamlamak. arkasından eğitim çalışmalarına başlayacağız.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Benzer Haberler

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü ünlü kaymakamla ilgili flaş detaylar… Gaziantep...

Yorum 
0
Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı çocukların borazan ve tenekeli kuş nöbeti… ޞırnak’ın...

Yorum 
0
Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan çağrısı… İstanbul...

Yorum 
0
Medipol Başakşehir İlk Peşinde

Medipol Başakşehir ilk peşinde… İstanbul ili –...

Yorum 
0
AKP İlçe Başkanı Partimin Önüne Biri Fındık Dökmüş Gelin Bu Adamı Temizleyin

AKP İlçe Başkanı Partimin önüne biri fındık dökmüş gelin...

Yorum 
0
Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol kenarında ağaca asılı gelinlik şaşırttı… Keşan-...

Yorum 
0
Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten çok önemli pasaport uyarısı… Yurtdışına...

Yorum 
0
Çocuğa Cinsel İstismara 19 Yıl Hapis

Çocuğa cinsel istismara 19 yıl hapis… Kayseri ili 3. Ağır...

Yorum 
0
HDP Alanya İlçe Eşbaşkanı Gözaltına Alındı

HDP Alanya İlçe Eşbaşkanı gözaltına alındı… HDP...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


Online Alışveriş Sahurda İkiye Katlandı

Online Alışveriş Sahurda İki...

Online alışveriş sahurda ikiye katlandı…Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu kliksa.com, Ramazan boyunca internet üzerinden...

Yasak Aşk Sitesi Hacklendi

Yasak Aşk Sitesi Hacklendi

Yasak aşk sitesi hacklendi…Evli kişilere çöpçatanlık hizmeti veren Ashley Madison internet sitesi, bilgisayar korsanları tarafından hack’lendi...

HDPli Adayın Eşi Ve Oğlu Suruçta Hayatını Kaybetti

HDPli Adayın Eşi Ve Oğlu Sur...

HDPli adayın eşi ve oğlu Suruçta hayatını kaybetti…Suruç ilçesi’nde bugün öğle vakitlerinde olan patlamanın acısı Bursa’ya...

İşini Beğenmeyen Yandı Hükümet Azaltacak

İşini Beğenmeyen Yandı Hüküm...

İŞKUR tarafından 3 kez iş önerildiği halde kabul etmeyenin sosyal yardımları kademeli şeklinde azaltılacak Hükümet tasarruf önlemleri çerçevesinde...

POPÜLER HABERLER

Nil Erkoçlar Pişman Oldu Mu

Nil Erkoçlar Pişman Oldu Mu

Tolga Karel, Rüzgar Erkoçlar’ın çocuk pişmanlığı yaşadığını...

Saat Tabirleri Şu Saatte Seni Düşünüyor

Saat Tabirleri Şu Saatte Seni Düşün...

Çift Saatlerin Anlamları; 01:01 > Seni Seviyor 02:02 > Senden Hoşlanıyor...

Nil Erkoçların Penisi Kaç Cm

Nil Erkoçların Penisi Kaç Cm

Nil Erkoçlar\’ın cinsiyet değiştirip erkek olmasından sonra herkesin...

İnternette Kendi Seks Görüntüsünü İzleyen Adam

İnternette Kendi Seks Görüntüsünü İ...

Trabzon da 44 yaşındaki O.F.S. bir kadın ile seks ilişkisinin görüntüsünü...

Daum İmzaladı

Daum İmzaladı

Bursaspor Takımı’un yeni Teknik Direktörü Christoph Daum, kendisini...

Nil Erkoçların Erkek Olma Nedeni

Nil Erkoçların Erkek Olma Nedeni

Oyunculuğa 10 yaşında reklam filmleri ile başlayan ve sonrasında birçok...