Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

AK Parti İade-i Muhakemeye Gidiyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:15:21
AK Parti İade-i Muhakemeye Gidiyor

AK Parti iade-i muhakemeye gidiyor…AK Partili TBMM Adalet Komisyon Başkanı Ahmet iyimaya, iade-i Muhakeme istemiyle alaka-lı çalışmaların sürdüğünü belirterek, mevcut yasal hükümler çerçevesinde yenide n dan yargılamanın yapılabileceğini, delillerin ortadan kalktığını, maddi tazminin de mümkün olacağını belirt ti. iyimaya, Anayasa Mahkemesi’nin AKP hakkında verdiği kararın temelden çöktüğünü hatırlatarak, şunları belirt ti: Mahkeme kararı sabit gördü.“Dayanılan […]

AK-Parti-iade-i-Muhakemeye-GidiyorAK Parti iade-i muhakemeye gidiyor…
AK Partili TBMM Adalet Komisyon Başkanı Ahmet iyimaya, iade-i Muhakeme istemiyle alaka-lı çalışmaların sürdüğünü belirterek, mevcut yasal hükümler çerçevesinde yenide n dan yargılamanın yapılabileceğini, delillerin ortadan kalktığını, maddi tazminin de mümkün olacağını belirt ti. iyimaya, Anayasa Mahkemesi’nin AKP hakkında verdiği kararın temelden çöktüğünü hatırlatarak, şunları belirt ti: Mahkeme kararı sabit gördü.
“Dayanılan delillerin yokluğu ya dasahteliği Ergenekon kararı ile sabit olmuştur. Ergenekon kararının kesinleşmesi halinde AKP hakkındaki kararın hukuken ortadan kaldırılması ve yol açtığı zararların telafisi mümkün ve zorunludur. Bu manada yargılamanın yenilenmesi yolu evrensel bir tabii hukuka işaret eder. Bana göre Ergenekon kararlarını sözgelimi bozulması halinde [r] dahi neti-ce değişmez. ޞu manadaki Yargıtay bozmasında alt mahkemenin delil değerlendirmesine katılabilir. Zımni onay halinde de durum aynıdır.” iyimaya, 2010’daki anayasa değişikliğinde yenide n dan yargılama konusunda 148. maddede düzenleme yapıldığını, bu hükümle yüce divan kararları bakımından yenide n dan araştır-ma getirildiğini söyleye-rek “Bunun olmayacağını iddia eden olursa, Yasama organı 149.maddeye dayanarak yeni bir düzenleme yapabilir. Anayasa Mahkemesi’nin Yargılama Usullerine dair6216 sayılı kanunun 67.maddesinde düzenleme vardır. Ama yargı organı bu maddeyi daha açık bir şekilde düzenleyebilir” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz