Aile İmamı Uyguaması Ne Zaman Başlayacak
Gönderen: admin Tarih: 12 Oca, 2013 At 07:37 PM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Aile-imami-Uyguamasi-Ne-Zaman-Baslayacak‘Aile hekimliği’nden sonra şimdi de ‘Aile imamlığı’ projesi hayata geçiyor. Ailelerin sorunlarıyla yakından ilgilenebilmek için imamlar kendi bölgelerindeki evleri tek tek ziyaret edecek.

Yozgat Akdağmadeni İlçe Müftülüğü tarafından başlatılan projede din görevlileri kendi bölgelerinde bulunan evleri gezip aile içinde yaşanan sorunlara çözüm arayacak ve aileye dini konularda yardımcı olacak. Akmaden İlçe Müftüsü Faruk Latifoğlu, müftülük olarak vatandaşlara daha yakın olmak, birlik beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmek için ‘Aile İmamlığı Projesi’ni uygulamaya koyduklarını söyledi. Müftü Latifoğlu, “İmam demek sadece camiye gidip cemaate namaz kıldırmak ya da ezan okumak değil vatandaşların dini yönden eksiklerini tamamlamak da bizim görevimiz. Bütün imamların, müezzinlerin mahalledeki evleri tek tek ziyaret edecek. Bir program dahilinde Akdağmadeni’nde ne kadar aile varsa hepsini teker teker ziyaret edeceğiz.
Reklam Alanı
. İnsanlarımızın bize gelmesi değil, bizim gitmemiz lazım. Onların gelmesini beklemeyeceğiz” şeklinde konuştu.İlçe Merkez Haseki Camii’nde başlattıkları uygulama ile sabah namazlarını hatimle kıldıklarını ifade eden Latifoğlu, “Böyle bir uygulama başlattık. Hatimle namazdan sonra cemaatimizle beraber güzel bir kahvaltı, o kahvaltıdan sonra her cuma sabahı cemaatimize bir hadis dersi yapmayı planladık. Amacımız burada insanlarımızı sabah namazının o huzurunu, o manevi hazzını ve bereketini hissettirmek. Cemaatimizle beraber olmak, cemaatimizi artırmak ve özellikle gençlerin gelmesini sağlamak.” şeklinde konuştu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>