Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Aile Bağları Kanser Riskini Etkiliyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 12:04:14
Aile Bağları Kanser Riskini Etkiliyor

Bilim misafirinın yaptığı bir incelemeye göre, aile fertlerinizden biri kanserse siz de kanser olma riski taşıyorsunuz, Artı olarak sadece aynı tip değil, deği-şik kanser türlerine de yakalanma tehlikesi de var.italya ve isviçre’de 23 bin kişide yapılan incele-me 13 kanser türünün her birine yakın akrabaların yakalanma riski arttırdığını gösterdi. Anca k yeni bulgular, aile fertlerinden birinin […]

Aile-Baglari-Kanser-Riskini-EtkiliyorBilim misafirinın yaptığı bir incelemeye göre, aile fertlerinizden biri kanserse siz de kanser olma riski taşıyorsunuz, Artı olarak sadece aynı tip değil, deği-şik kanser türlerine de yakalanma tehlikesi de var.
italya ve isviçre’de 23 bin kişide yapılan incele-me 13 kanser türünün her birine yakın akrabaların yakalanma riski arttırdığını gösterdi.

Anca k yeni bulgular, aile fertlerinden birinin kanser olmasının ötek i fertlerin deği-şik kanser türlerine de yakalanabildiğini kanıtlıyor.

Uzmanlar, kanser riskinin genlere, hayat tarzına ve [r] çevreye göre de değişkenlik gösterebildiğini söylüyor.

‘Annals of Oncology’ adlı dergide yayımlanan araştırma, 12 bin kanser hastasıyla, kanser olmayan 11 bin kişiyi kıyasladı.

Araştırmacılar, başta genlerin yüzde 50’sinin geçtiği 1. göbek akrabalar olmak üzere ailelerdeki kanser geçmişine dairbilgiler topladı.

Araştırma sonunda, 1. göbek akrabaları gırtlak kanseri olanlarda, yine gırtlak ve ağız kanserine yakalanma riskinin normale göre üç kat arttığı görül-dü.

Ağız ve gırtlak kanseri olanlara akraba olanlarda da, yemek borusu kanseri artarken, ailenin kadın fertlerinde de yumurtalık kanseri riski de ikiye katlandı.

Erkeklerde de 1. göbek akrabaları mesane kanseri olanlarda, prostat kanseri görüldü.

Araştırma sonunda, ailelerinde bağırsak kanseri olan kadınlarda göğüs kanseri görüldüğü bilgisini de doğrulayan kanıtlara ulaşıldı.

italya’nın Milano kentindeki Mario Negri Farmakolojik incele-me Enstitüsü’nden kanser araştırmalarının başındaki Dr. Eva Negri, “Eğer akrabalarınızdan birinde bir tip kanser varsa, siz de deği-şik bir türde kansere yakalanma riskiyle karşı karşıyasınız” diye konuş-tu.

ingiltere Kanser Araştırmaları üst düzey görevlisi Jessica Harris, kanser riskinin aileden miras kalan genler, hayat tarzları ve çevrenin şkesiyle tetiklendiğini belirt ti.

Harris, “Sigarayı bırakmak, alkolü kesmek, formda kalmak ve dengeli dengeli beslenerek aktif olmak, yapabilecekleriniz arasında” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz