Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ahmet Hakan AKPyi Sean Pennle Tiye Aldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 11:54:07
Ahmet Hakan AKPyi Sean Pennle Tiye Aldı

“işte Sean Penn denilen adamın gerçek yüzü” diyeek topa giren Ahmet Hakan, hükümeti fena tiye aldı…Dünyaca sanatçı ve aydınların Başbakan Erdoğan ve AKP hükümetini topa tuttuğu ilanla başlayan polemik sürüyor. Times‘ta yayımlanan ilana hükümet cephesinden gelen geleneksel tepkileri tiye alan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan günün en ironik yazısıyla dikkat çekti. “işte Sean Penn denilen adamın […]

Ahmet-Hakan-AKPyi-Sean-Pennle-Tiye-Aldi“işte Sean Penn denilen adamın gerçek yüzü” diyeek topa giren Ahmet Hakan, hükümeti fena tiye aldı…
Dünyaca sanatçı ve aydınların Başbakan Erdoğan ve AKP hükümetini topa tuttuğu ilanla başlayan polemik sürüyor. Times‘ta yayımlanan ilana hükümet cephesinden gelen geleneksel tepkileri tiye alan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan günün en ironik yazısıyla dikkat çekti.

“işte Sean Penn denilen adamın gerçek yüzü” başlıklı yazısında imzacılar [r] arasında olan Hollywood starının politik geçmişi ve muhalif kimliğini anlatan Ahmet Hakan hükümetin tutumu ile dalga geçti. Sean Penn’in tutarlı bir politik bilinci ve eylemsel bir geçmişi olduğunu ayrınntıları ile ortaya koyan Ahmet Hakan “” diye konuş-tu.

işte Hakan’ın yazısındaki alaka-lı bölüm:

Çünkü Sean Penn denilen adam, melanetlerini sadece bizim hükümetimize karşı sergileyen bir adam değildir.
Bizim hükümetimize dil uzatma cüretini gösteren bu şahıs, hiç çekinmeden kendi hükümetine de dil uzatması ile meşhurdur.
Hatta bizim mazlum hükümetimize
uzattığı dilin oldukça çok daha büyüğünü
ABD hükümetlerine uzatır.
Koskoca Amerikan başkanlarına neler demiştir neler…

*

Bu adamın günahları saymakla bitmez:

11 Eylül sonucu çektiği kısa olan TV filmde “11 Eylül saldırısı, solan çiçeklerin açması gibidir… 11 Eylül oldu, çiçekler açtı” yaklaşımını ima edecek kadar radikal bir adamdır. (Anca k her ne hikmetse Bush dahi bunu mahkemeye vermedi. Adama “Terörü övüyorsun” diyen çıkmadı. “Çabuk ağzını çalkala, çabuk kameranı kır” demek kimsenin aklının ucundan geçmedi. Amerika’nın Hüseyin Çelik’leri öylece sustular.)

Ülkesiyle ilgili, ülkesinin tarihi ve kültürü ile alaka-lı ağza alınmayabilir laflar etti. Mesela şöyle diye konuş-tu: “Toprağı talan ettik, Kızılderilileri katlettik… Bu nesilden nesle sirayet etti. Bizim kültürümüz bir suç kültürüdür”. (Anca k ne hikmetse bu sözler sonucu “Sen nasıl benim atalarıma söversin ahlaksız adam” diyen çıkmadı… Amerikan savcıları hareketlenmedi. “Vay vatan haini vay” manşetleri atılmadı. Bu Amerikalılar da bir tuhaf canım.)

Yazının heps i için buraya tıklayın…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz