Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ağrı Kesicinin Fazlası Daha Çok Baş Ağrıtıyor
Ağrı Kesicinin Fazlası  Daha Çok Baş Ağrıtıyor

Prof. Dr. Aynur Özge: Her başınız ağrıdığında Ağrı ili kesici kullanmak baş ağrılarını daha da artırıyor. Mersin ili Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Özge, AA muhabirine yaptığı açıklamada, baş ağrısının misafirin yaşamları boyunca en az bir kez yaşadığı, en sık rastlanan ağrılı durumlardan biri olduğunu söyledi. En sık görülen nörolojik hastalığın […]

Agri-Kesicinin-Fazlasi--Daha-Cok-Bas-Agritiyor Prof. Dr. Aynur Özge: Her başınız ağrıdığında Ağrı ili kesici kullanmak baş ağrılarını daha da artırıyor.
Mersin ili Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Özge, AA muhabirine yaptığı açıklamada, baş ağrısının misafirin yaşamları boyunca en az bir kez yaşadığı, en sık rastlanan ağrılı durumlardan biri olduğunu söyledi. En sık görülen nörolojik hastalığın migren olduğunu anımsatan Özge, şöyle devam etti: “Baş ağrısı, kafa veya yüzde hissedilen Ağrı ili duyusudur. Göz, şakak, alın, burun, çene ve ense Ağrı ilinin sık ortaya çıktığı bölgelerdir.[r]. Baş ağrısı, yeryüzünde en sık karşılaşılan hastalık belirtisidir. misafirin yüzde 95’i hayatları boyunca en az 1 kez baş ağrısı geçirirler. Baş ağrısı başka bir hastalık seyrinde ortaya çıkabileceği gibi, başka bir nedene bağlı olmadan, migren gibi, tek başına bir hastalığı da temsil edebilir. ” FAZLA Ağrı ili KESİCİ, BAŞ AĞRITIYOR Migren’in her iki cinste en sık 35-40 yaş grubunda görüldüğünü ifade eden Özge, şunları söyledi: “Migrenli hastaların üçte ikisi bir hekime başvururken, GTB hastalarının yalnızca üçte biri hekime başvuruyor. Toplumumuzdaki bireylerin yüzde 3.3’ünde ayın 15 gününde kronikleşmiş baş ağrısı, yüzde 2.1’inde Ağrı ili kesicileri hatalı bir şekilde sık kullanmaya bağlı Ağrı ili kesici baş ağrısı görülüyor. Toplumda tahmini her 5 kişiden birinde migren görülmektedir ve bu özelliği ile toplumda 50 yaş altında en sık karşılaşılan nörolojik hastalıktır. Bu hadi se yalnızca Ağrı ili yaratıyor olmakla ilg i lı bir sıkın tı değil, aynı zamanda sosyal bir sorun. Çünkü bu insanlar ağrıları yüzünden yaptıkları işten, sosyal hayatlarından mahrum oluyorlar. Bu nede n le bu kişilerde yüzde 40-60’lara varan oranlarda depresyon kaygı ve uyku bozuklukları gözleniyor. Migrenden kurtulmak için öncelikle doğru teşhis gerekli. Doğru teşhis yapıldıktan sonra hasta belli ilaçlarla tedavi edilebiliyor. Her başınız ağrıdığında Ağrı ili kesici alırsanız, bu baş ağrılarınızı daha da artıracaktır. Onun için hastalarımıza, Ağrı ili kesici yerine, hekime başvurmalarını tavsiye ediyoruz.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz