Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Afyonda Lefter Kütüphanesi Açıldı
  • Ana Sayfa » Haber,Spor
  • 13 Ocak 2013 - 12:19:56
Afyonda Lefter Kütüphanesi Açıldı

Mahmut Köyü ilkokulu’ndaki kütüphanenin açılışına, Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okul Müdürü Cengiz Sarıkoç, kitap kampanyasını başlatan Fenerbahçe Takımı Takımı’nin ”Sol Açık” adlı taraftar grubu üyeleri, Afyonkarahisar Fenerbahçe Takımı Takımıliler Derneği Başkanı Ömer Altınay ve öğrenciler katıldı. Yalçın, açılışta yaptığı konuşmada, köy ilkokulunun kütüphane ihtiyacına Fenerbahçe Takımı Takımıli taraftar grubunun duyarlılık gösterdiğini belirterek, kampanya […]

Afyonda-Lefter-Kutuphanesi-Acildi Mahmut Köyü ilkokulu’ndaki kütüphanenin açılışına, Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okul Müdürü Cengiz Sarıkoç, kitap kampanyasını başlatan Fenerbahçe Takımı Takımı’nin ”Sol Açık” adlı taraftar grubu üyeleri, Afyonkarahisar Fenerbahçe Takımı Takımıliler Derneği Başkanı Ömer Altınay ve öğrenciler katıldı.
Yalçın, açılışta yaptığı konuşmada, köy ilkokulunun kütüphane ihtiyacına Fenerbahçe Takımı Takımıli taraftar grubunun duyarlılık gösterdiğini belirterek, kampanya kapsamında taraftarların binlerce kitap topladığını belirt ti.
En güzel hediyenin ve katkının kitap olduğunu söyleyen Yalçın, şöyle diye konuş tu: ”Özellikle de çocuklarımızın okumaya ihtiyacı olduğu çağda kitap, en güzel hediyedir. Bu kütüphane sadece öğrencilerimize değil, okulumuzun yer aldı ğı mahalleye de katkı sağlayacak bir zenginlik. Kütüphaneden, eğitim öğretim saatleri içinde öğrencilerimiz faydalandığı kadar, dışında kalan zamanlarda, hafta sonlarında da velilerimiz, köylümüz faydalanacak.[r].”
“Projeyle Lefter ile kitabı, yani iki değeri birleştirdik”
Sol Açık taraftar grubunun sözcüsü Sevgi ilgezdi de efsane oyuncu Lefter’in, Fenerbahçe Takımı Takımı taraftarı için oldukça oldukça çok önemli olduğunu diye konuş tu. Mahmut Köyü ilkokulu öğretmenlerinden gelen bir elektronik posta üzerine Lefter’in anısına bir kütüphane kurma düşüncelerinin gerçekleştiğini anlatan ilgezdi, ”Kitap toplama kampanyası başlattık. Kütüphaneyi Lefter’in ölüm yı l dönümüne yetiştirmek için yoğun şekilde çalıştık. tahmini 2 bin kitap topladık. Türkiye’nin her tarafından Fenerbahçe Takımı Takımıliler, kırtasiye malzemesinden kitaba, gönüllerince katkıda tespit edil di. Projeyle Lefter ile kitabı, yani iki değeri birleştirdik” diye konuş tu.
Taraftar grubu üyesi Galip Dağaşan ise Lefter’in anısına kütüphane oluşturmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.
Grubunun 12 yaşındaki üyesi Çayan Mutlu da kitapları, Mahmut Köyü ilkokulu’ndaki yaşıtlarıyla paylaşmak için Lefter Kütüphanesi’ni kurduklarını vurguladı.
Fenerbahçeli taraftarlar, Galatasaray Takımı Takımı Kulübü taraftarı okul müdürü Cengiz Sarıkoç’a da Lefter Küçükandonyadis’i anlatan bir kitap hediye etti.
Açılışın arkasından taraftarlar, okul bahçesinde sarı-lacivert meşaleler yakıp ”işte kalem, işte defter, çocukların okuyor Lefter”, ”Yazdı kalem, doldu defter, çocukların okuyor Lefter” tezahüratları yaptı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz