Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Acemi Birlikler 17 İli Uçuracak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 08:36:17
Acemi Birlikler 17 İli Uçuracak

Milli Savunma Bakanlığı’nca yürütülen çalışmalar sonucunda 5-15 bin asker kapasiteli acemi birliklerinin Gümüşhane, Bayburt, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Çankırı, Karabük, Kars, Adıyaman,Muş ili gibi 17 şehre nakledileceğine yönelik açıklamalar, bu illerdeki esnaf ve sanatkarı sevindirdi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, askeri birliklerin küçük şehirlere taşınmasının taşra illerini kalkındıracağını, ekonomilerini canlandıracağını söyled i. iޞ […]

Acemi-Birlikler-17-ili-Ucuracak

Milli Savunma Bakanlığı’nca yürütülen çalışmalar sonucunda 5-15 bin asker kapasiteli acemi birliklerinin Gümüşhane, Bayburt, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Çankırı, Karabük, Kars, Adıyaman,Muş ili gibi 17 şehre nakledileceğine yönelik açıklamalar, bu illerdeki esnaf ve sanatkarı sevindirdi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, askeri birliklerin küçük şehirlere taşınmasının taşra illerini kalkındıracağını, ekonomilerini canlandıracağını söyled i.
iޞ HACMi ARTAR
Konu ile alaka-lı bir açıklamada bulunan Palandöken, “Karar ile bu illerdeki göç duracak, büyük şehirlerden geriye dönük göçü de başlatabilecek. Bu karar ile taşra illeri ‘acemi’ sanayisi ile kalkınabilir ve illerin ekonomisini canlandırarak istihdamı hiç kuşkusuz artıracaktır. tasarımnin zaman kaybedilmeden hayata geçirilmesini esnaf ve sanatkar camiası şeklinde bekliyoruz” diye konuş-tu.[r]. Acemi birliklerinin, taşınacağı küçük şehirleri zaman içerisinde ekonomik şeklinde belli bir noktaya getireceğine işaret eden Palandöken, şunları söyledi: “Ancak, bununla birlik-te bu illerimize özel yatırım teşviki verilmesi sağlanmalıdır. Çünkü bu illerin çoğunluğunda hizmet sektöründe büyük eksiklikler var. Örneğin; pek çok ilde otel proble-mi var. Bu illerde acemi birliklerinin devreye girmesiyle hiç kuşkusuz A’dan Z’ye bütü n esnaf ve sanatkar nasibini alacaktır. Anadolu’da göçün iyice durması için bir başka yapılması gereken yatırım ise vakıf ve özel üniversitelerin büyük şehirlere yapılmasının önüne geçilmesi ve mevcut üniversitelerin güçlendirilmesidir. Bu tedbirlerin alınması ile göç Anadolu illerinde tamamen duracağı gibi, tersine de döner.”
KiLiS: BiZ DE iSTiYORUZ
Kilis ili Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ޞevket Memiler, kentin ekonomisinin gelişmesi için askeri acemi birliği kurulması gerektiğini belirt ti. Memiler, “Kilis’e askeri birliğin büyük katkısı olacaktır. Çarşıya çıkan asker, esnafın işlerini artıracaktır” diye konuş-tu.
KAMPANYA BAޞLATTILAR
Acemi birliklerinin taşınacağı 17 il arasında Karabük ili de yer alırken, Ovacık ilçesinde halk sosyal paylaşım sitesinde sayfa açarak ilçeye askeri birlik rica etti. Kampanyada, “Ovacık’a askeri birlik istiyoruz. Bu meselede destek bekliyoruz açıklaması yapıldı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz