Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Abim 12 Metrekarelik Bir Çukurda Yatıyor (Video)
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:14:46
Abim 12 Metrekarelik Bir Çukurda Yatıyor (Video)

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyiyle görüşmek üzere İmralı Adası’na gitti. Mehmet Öcalan verdiği demeçte, daha fazla katkıyı ağabeyi Abdullah Öcalan’ın verdiği sürecin tek taraflı olduğunu ve bu şekilde yürüyemeyeceğini belirt ti. Mehmet Öcalan ayrıyetten abisinin 12 mkarelik bir çukurda yaşadığını iddia etti. Haberin Videosu ‘Mehmet Öcalan’dan İmralı’ya Ziyaret’ Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız. Kenya’da yakalandıktan […]

Abim-12-Metrekarelik-Bir-Cukurda-Yatiyor-Video Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyiyle görüşmek üzere İmralı Adası’na gitti. Mehmet Öcalan verdiği demeçte, daha fazla katkıyı ağabeyi Abdullah Öcalan’ın verdiği sürecin tek taraflı olduğunu ve bu şekilde yürüyemeyeceğini belirt ti. Mehmet Öcalan ayrıyetten abisinin 12 mkarelik bir çukurda yaşadığını iddia etti.

Haberin Videosu
‘Mehmet Öcalan’dan İmralı’ya Ziyaret’ Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız.

Kenya’da yakalandıktan sonra getirildiği İmralı Adası’nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, her ayın ikinci pazartesi günü yapılan açık görüşten yararlanmak için bu saba h saatlerin de İmralı’ya gitmek üzere Gemlik Jandarma Komutanlığı’na geldi. yakınında, Abdullah Öcalan’ın cezaevi arkadaşı olan PKK’lı Cumali [r] Karasu’nun kardeşi Hanefi Karasu ile saat 08.30’da Gemlik’e gelen Mehmet Öcalan, burada gazetecilere açıklamalarda tespit edil-di.Söylenecek çok şey olduğunu Anca k insani manada bir kaç meseleye değinmek rica ettiğini ifade eden Mehmet Öcalan şunları söyledi:”Ağabeyim Abdullah öcalan ya daApo, ne isim koyarsan koyabilirsin, iki senedir avukatları ile görüşme yapılmıyor. Geçen hafta dördüncü pakette müebbet hapis yatanlar ile alaka-lı bir madde varmış. Avukatlar daha mahkemeye başvurmadan önce o karar alınıyor, daha sonra da ‘Apo’ya o yasadan faydalanma hakkı yoktur’ deniyor. Hukuk devletinde böyle şeyler olmamalı. Her şey eşit olmalıdır. Daha mahkemeye gitmeyen bir madde, görevli şahıs-lar ’Abdullah Öcalan bu yasadan hiçbir şekilde yararlanmayacak’ diyor. Bu yapılan hukuk devletine uygun düşüyor mu?””AVUKATLARI ile GÖRÜŞTÜRÜLSÜN”Çözüm sürecine de değinen Mehmet Öcalan, sürecin sağlıklı yürümesi için ellerinden gelen tüm katkıyı sunduklarını kaydederek şöyle konuştu:”Bölgedeki tüm insanlar da katkı sunuyor. Bu süreç demokratik şekilde çözülecekse, bunu iki tarafı olmalıdır. Eğer gerçekten çözüme gidilecekse. Türk basınında Abdullah Öcalan için villa yapıldığı yazılıyor. Onu diyenler bir ay oraya gidip yatsınlar. 12 mkarelik o çukurun içerisinde yatsınlar. Şu an bu sürece en büyük katkıyı Abdullah Öcalan sunuyor. Onun şartlarının değiştirilmesi gerekir, yani bu şartlarda katkı belli bir yere kadar yapılır. Bu katkıyı yapabilir imkanı yoktur. Ben orayı 14 yıl-dan bu yana biliyorum. Bunu söyleyen dışarıdaki siyasi belli şahsiyetler bir ay, iki ay eğer orada yaşayabilecek durumdalarsa o villalar onların olsun. Biz şu an aile ve bayram ziyareti için buradayız. Bu bizim yasal hakkımızdır. Abdullah Öcalan davası ne kadar siyasi olsa da bunun bir tarafı da hukukidir. Hukuki gereklerin yerine getirilmesini bekliyoruz. Bir an önce avukatların gitmesini istiyoruz. Avukatların ziyareti fayda getirecektir. İki senedir beş altı tane tutuklu oradadır. Avukatları ile görüşmemişler. Bu demokratik bir ülkede olabilir şey midir? Bir an önce avukatların gitmesini bekliyor ve istiyoruz.”Mehmet Öcalan ve Hanefi Karsu, daha sonra kimlik checkleri ve üst aramalarının yapılmasının arkasından İmralı’ya hareket etti. Jandarma tarafından kimlik checkü yapılan Mehmet Öcalan’ın, karakola girişte elinde iki adet şeker paketi taşıdığı gözlendi.Abdullah Öcalan son şeklinde Ramazan bayramından önce kardeşi Fatma Öcalan ve dayısı Süleyman Arslan ile görüşmüştü.

Haberin Videosu
‘Mehmet Öcalan’dan İmralı’ya Ziyaret’ Adlı Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz