Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Abdullah Öcalanın Hükümetten İsteği
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:40:00
Abdullah Öcalanın Hükümetten İsteği

Teröristbaşı Abdullah Öcalan, “Çözüm Süreci’nde daha nitelikli tartışmalar yapabilmek ve görüş alışverişinde bulunabilmek” gerekçesiyle, yakınındaki 5 hükümlünün gönderilip, yerlerine üst düzey 8 PKK’lının imralı’ya gönderilmesini rica etti.Abdullah Öcalan, “Çözüm Süreci” kapsamında, ötek i cezaevlerinde hükümlü şeklinde bulunan üst düzey 8 PKK ve KCK’lının imralı’ya getirilmesini rica etti. Hürriyet’in BDP kulislerinden edindiği bilgiye göre Öcalan’ın bu […]

Abdullah-Ocalanin-Hukumetten-istegiTeröristbaşı Abdullah Öcalan, “Çözüm Süreci’nde daha nitelikli tartışmalar yapabilmek ve görüş alışverişinde bulunabilmek” gerekçesiyle, yakınındaki 5 hükümlünün gönderilip, yerlerine üst düzey 8 PKK’lının imralı’ya gönderilmesini rica etti.
Abdullah Öcalan, “Çözüm Süreci” kapsamında, ötek i cezaevlerinde hükümlü şeklinde bulunan üst düzey 8 PKK ve KCK’lının imralı’ya getirilmesini rica etti. Hürriyet’in BDP kulislerinden edindiği bilgiye göre Öcalan’ın bu isteminin gerekçesi; “Çözüm Süreci’nde daha nitelikli tartışmalar yapabilmek, görüş alış verişinde bulunabilmek.” Öcalan’ın, 2009’da yanına gelen 5 [r] hükümlünün imralı’dan gönderilmesini rica ettiğini, bizzat Başbakan Tayyip Erdoğan açıklamıştı. Öcalan, bu 5 hükümlünün yerine, ötek i cezaevlerinde kalan 8 hükümlünün imralı’ya getirilmesi isteğini MiT aracılığı ile hükümete iletti. Hükümet de Öcalan’a “istek uygulanabilir” mesajı yolladı. Hükümet, demokratikleşme paketine Öcalan ve PKK’dan gelecek tepkilere göre, bu 8 kişiyi Ada’ya göndermeye hazırlanıyor. ÇALIޞMA ODASI Öcalan’ın hükümetten ikinci isteği ise BDP aracılığı ile sürdürülen “imralı- Kandil” diyaloğunun aydın, sanatçı ve siyasi aktörlerden oluşan özel bir heyete devredilmesi. BDP kaynakları, “Bu istek de hükümet tarafından kabul edilmişti. faka t hâlâ uygulamaya konulmadı, bekliyoruz. Hükümetin ileriki günlerde açıklamasını beklediğimiz demokratikleşme paketinin içeriği, bütü n süreç gibi bu isteklerin yerine gelip gelmeyeceğini de belirleyecek” diye konuş-tuler. Öcalan’ın hükümetten istekleri arasında, “odasının değiştirilmesi” de bulunuyor. Bu istekte önplanaçıkan detaay ise yatakhane şeklinde kullanılan odaya ek olarak, buraya açılan özel bir çalışma odasının olması. Öcalan’ın bu isteği doğrultusunda imralı’da özel düzenleme yapıldı. Oda, az zaman içerisinde Öcalan’ın kullanımına açılacak. BDP’DEN MiTiNG BDP de önceki günkü MYK toplantısında, Çözüm Süreci’nin sürdürülmesi ve Öcalan’ın isteklerinin yerine getirilmesi amacıyla, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde “Hükümet adım at” sloganı ile mitingler düzenleme kararı aldı. MYK kararına göre Diyarbakır, istanbul, Mersin ili ve Van ilinde merkezi mitingler düzenlenecek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz