Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Abdullah Öcalan Fetullah Gülene Selam Yolladı
Abdullah Öcalan Fetullah Gülene Selam Yolladı

Sırrı Süreyya Önder, Öcalan’ın Fethullah Gülen’e selam gönderdiğini açıkladı.Abdullah Öcalan’la görüşen 2’nci ve 3’üncü BDP heyetinde de yer alan Sırrı Süreyya Önder’in verdiği bilgiye göre PKK lideri, ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’e selam gönderdi. Önder, Öcalan’ın “Sayın Öcalan, Fethullah Gülen’e selamlarını gönderdi. Fethullah Gülen’in ‘Sulhta hayır vardır’ yaklaşımı benim de yaklaşımımdır. ‘Bütün Ortadoğu’daki demokratik bir politika […]

Abdullah-Ocalan-Fetullah-Gulene-Selam-YolladiSırrı Süreyya Önder, Öcalan’ın Fethullah Gülen’e selam gönderdiğini açıkladı.Abdullah Öcalan’la görüşen 2’nci ve 3’üncü BDP heyetinde de yer alan Sırrı Süreyya Önder’in verdiği bilgiye göre PKK lideri, ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’e selam gönderdi.
Önder, Öcalan’ın “Sayın Öcalan, Fethullah Gülen’e selamlarını gönderdi. Fethullah Gülen’in ‘Sulhta hayır vardır’ yaklaşımı benim de yaklaşımımdır. ‘Bütün Ortadoğu’daki demokratik bir politika ve barış için birlik-te çalışabiliriz, Muhterem Fethullah Gülen’e selamlarımı söyleyin. Onu en iyi anlayan benim” diye konuş-tuğini söyled i.

ÖCALAN DÜZELTMESi


Önder ilk olarak, Milliyet gazetesinde “imralı tutanakları” adı ile yayımlanan ikinci görüşmeye ait haberde yer alan başta Fethullah Gülen ve Said-i Nursi ile alaka-lı bölümler ile alaka-lı “teknik” görüşünü açıkladı. Önder, “Örneğin Bediüzzaman Said-i Nursi’nin doğduğu köyün Ermeni köyü olduğunu söylemek, Bediüzzaman Ermeni şeklinde verilmiş. Önündeki sonundaki cümleler çıkartılınca söylenenler bağlamından kopuyor. Ben sinemacıyım, senaryonun bir bölümünü çıkartınca ötek i bölümler arasında kopukluk oluyor. Bağlamından kopartılarak verilmiş” diye konuş-tu. Sırrı Süreyya Önder, Öcalan’ın kamuoyuna yansıyan şekli nedeni ile bir düzeltme ihtiyacı hissettiğini vurguladı: “Sayın Öcalan, Nevruz alanında okunan mesajının ‘Tüm ezilen halkları, sınıf ve kültür temsilcilerini; en eski sömürge ve ezilen sınıf olan kadınları, ezilen mezhepleri, tarikatları” diyerek başlayan bölümde de vurguladığı gibi ‘Herkese karşı barış diline ve bu yaklaşıma özen gösterilmesi gerekir. Herkes için demokrasi ve barış talep ettiği bir noktada, kimseyi dışlamam ve rencide etmem söz konusu değildir, düşünülemez’ vurgusu yaptı.”


GÜLEN NE DEMiޞTi?

Fethullah Gülen, Öcalan ile PKK’nın silah bırakması hedefiyle yürütülen yeni müzakere sürecinin kamuoyuna yansımasının hemen arkasından ocak ayının ilk günlerinde kamuoyuna “Sulhta hayır vardır” başlığı ile duyurulan bir değerlendirme yapmıştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz