ABD Başkanı Trump Yeni Ulusal Güvenlik Danışmanını Açıkladı
Gönderen: admin Tarih: 20 Şub, 2017 At 10:42 PM | Kategorisi : Haber, Magazin | 0 Yorum

ABD-Baskani-Trump-Yeni-Ulusal-Guvenlik-Danismanini-AcikladiABD Başkanı Trump yeni Ulusal Güvenlik Danışmanını açıkladı…

ABD Başkanı Donald Trump, 13 ޞubat’ta istifa eden eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in yerine Korgeneral Herbert Raymond McMaster’ı (54) seçmiş
Reklam Alanı
olduğuni açıkladı.

Trump, hafta sonunu geçirmek üzere gittiği Florida’daki görüşmeleri sonucunda yeni Ulusal Güvenlik Danışmanını kamuoyuna ilan etti.

Kendisini takip eden gazetecilere açıklamalarda bulunan Trump, hassas görüşme ve değerlendirmeler sonucunda ABD Ordusu Kapasite Entegrasyon Merkezi Direktörü ve Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Komutan Yardımcısı Korgeneral McMaster’da karar kıldıklarını söyled i.

McMaster için “muhteşem bir yetenek ve deneyim adamı” ifadesini kullanan Trump, son iki günde yeni adayı hakkında oldukça çok şey okuyup izlediğini belirt ti.

Medya mensuplarına kısa olan bir açıklamada bulunan McMaster ise, “Sayın Başkan, oldukça çok teşekkür ederim. sadece milletimize hizmet etmeye devam edecek olmanın bir ayrıyettenlık olduğunu söylemek istiyorum. Bana bu fırsatı verdiğiniz için size minnettarım.” ifadelerini kullandı.
Kellogg, Ulusal Güvenlik Konseyi Özel Kalemi oldu

Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn’den boşalan koltuğa bir süredir vekalet eden emekli Korgeneral Keith Kellogg ise yine Trump tarafından Ulusal Güvenlik Konseyi (NSC) Özel Kalemi görevine seçildi.

Muhabir: Hakan Çopur

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>