Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

ABD Askerleri İncirlikte Kuran Parçaladı mı
ABD Askerleri İncirlikte Kuran Parçaladı mı

Adana’daki incirlik Üssü’nde yılbaşı gecesi ABD’li askerlerin 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’ndaki camiye girip, ahşap minberi parçaladıkları, camları kırdıkları ve Kuran’ı Kerim’leri parçaladıkları iddiaları üzerine, Anadolu Aslanları işadamları Derneği (ASKON) Adana ޞube Başkanı Recep Çalışkan tepki gösterdi. 10 sivil toplum örgütü adına ortak yazılı açıklama yaptığını belirten Recep Çalışkan hadises i kınayıp, “Hiç kimse ibadethanelerimize saldıramaz, […]

ABD-Askerleri-incirlikte-Kuran-Parcaladi-mi

Adana’daki incirlik Üssü’nde yılbaşı gecesi ABD’li askerlerin 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’ndaki camiye girip, ahşap minberi parçaladıkları, camları kırdıkları ve Kuran’ı Kerim’leri parçaladıkları iddiaları üzerine, Anadolu Aslanları işadamları Derneği (ASKON) Adana ޞube Başkanı Recep Çalışkan tepki gösterdi. 10 sivil toplum örgütü adına ortak yazılı açıklama yaptığını belirten Recep Çalışkan hadises i kınayıp, “Hiç kimse ibadethanelerimize saldıramaz, kutsal kitabımıza saygısızlık yapamaz” diye konuş tu.
“KUR’AN-I KERiM PARÇALADILAR” iDDiASI
Adana’da günlük yayın yapan mahal li Çukurova Merhaba gazetesinde bugün yeralan haberde incirlik Üssü’nde 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nda görevli askerlerin ibadet ettiği camiye, geçen yılbaşı gecesi alkol alan 39’uncu Wing Komutanlığı’nda görevli ABD’li askerlerin girdiği, burada ahşap minberi yıkıp, camları kırdıkları, Kur’an-ı Kerim’leri yırtıp, parçaladıkları öne sürüldü. Haberde olayla ilg i lı iki Türk subayın araştır ma yaptığı, faka t konunun örtbas edilmeye çalışıldığı, caminin de tadilat yapıldığı gerekçesiyle kapatıldığı öne sürüldü.
STK’LARDAN KINAMA
iddialarla ilg i lı Anadolu Aslanları işadamları Derneği (ASKON) Adana ޞube Başkanı Recep Çalışkan, 10 sivil toplum örgütü adına yazılı açıklama yaparak tepki gösterdi.[r]. Bu saldırının islami değerlerimize yönelik olduğu açıktır. Kutsal kitabımız Kuran’ı Kerim, camilerimizin minberleri, camı, çerçevesi birer bütündür. Hiç kimse ibadethanelerimize saldıramaz, kutsal kitabımıza saygısızlık yapamaz.
Değerlerimize saldıran ABD askerler cezalandırılmalı, deşifre edilmeli ve yapılan bu büyük yanlışlık derhal düzeltilmelidir. Tepkimize kayıtsız kalındığı ve gereken yapılmadığı takdirde sorumluluğun sadece olaya karışan ABD askerleri ile sınırlı kalmayacağını, ABD Başkanı dahil bütü n yetkilileri bağlayacağını bildiririz. Son olarak Türk ve ABD yetkililerin konuyu aydınlatmalarını, bu çirkin iddialarla ilg i lı derhal bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz.”
MÜFTÜLÜK: “OLAYI BASINDAN ÖĞRENDiK”
Adana il Müftüsü Arif Gökçe ise söz konusu iddialarla ilg i lı kendilerine herhangi bir bilgi yansımadığını, iddiaları gazete haberiyle öğrendiklerini belirt ti.
incirlik Üssü’nde müftülüğe bağlı bir cami olmadığını aktaran Müftü Arif Gökçe, “Herhalde incirlik Üssü’nde çalışan kardeşlerimiz, en azından namazlarını kılabilecekleri bir yer yapılmış ve orada ibadetlerini yapıyorlar. iddia edildiği gibi böyle bir şey varsa, biz bunu etik açıdan kınayabiliriz. Üsse girmek mümkün değil. Bizim sorumluluğumuzda olan bir yer olmadığı için soruşturma açmak gibi bir yetkimiz yok. ibadethanelere böyle bir saldırı varsa şayet, bunu kınıyoruz. ilg i lı kaymakama bu durumun araştırılması ve bize bilgi verilmesi yönünde bir yazı yazdım” diye konuş tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz