Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

A Tipi Kişilik Baş Döndürüyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:19:32
A Tipi Kişilik Baş Döndürüyor

A tipi kişilik baş döndürüyor…Özetle, baş dönmesi hastalığı olan vertigo, titiz, çabuk kıza n, kendi işini hiçbir şekilde başkasına bırakmayan, ertelemeyen, aceleci, hassas, A tipi kişilik şeklinde tanımlanan özel olarakre malik kişilerde daha fazla görülüyor.İstanbul ili – Son zamanlarda oldukça çok daha gergin ve stresliyseniz, başınız dönüyor, ayağınızın altındaki yerin kaydığını ve tepetaklak olduğunuzu hissediyor […]

A-Tipi-Kisilik-Bas-DonduruyorA tipi kişilik baş döndürüyor…
Özetle, baş dönmesi hastalığı olan vertigo, titiz, çabuk kıza n, kendi işini hiçbir şekilde başkasına bırakmayan, ertelemeyen, aceleci, hassas, A tipi kişilik şeklinde tanımlanan özel olarakre malik kişilerde daha fazla görülüyor.
İstanbul ili – Son zamanlarda oldukça çok daha gergin ve stresliyseniz, başınız dönüyor, ayağınızın altındaki yerin kaydığını ve tepetaklak olduğunuzu hissediyor iseniz; Artı olarak buna bir de bulantı ve kusma eşlik ediyorsa dikkat edin vertigo olabilirsiniz.

Vertigonun aslında baş dönmesinin genel adı olduğunu anımsatan [r] Uzm. Dr. Gülümser Kızıltaş Tokmak, ‘Baş dönmeleri beyin kaynaklı ve beyin dışı nedenlere bağlı olabilir. Beyin kaynaklı baş dönmeleri Genellde beyincik ve beyin sapı bağlantılarında olan kitle, damar tıkanıklığı, kanama gibi nedenler ile oluşur. genelikle daha sinsi başlar. birlikt einde daha sıklıkla bulantı, kusma olur ve dengesizlik, konuşma bozukluğu, kolda bacakta güçsüzlük gibi nörolojik bulgular eşlik edebilir. Beyin dışı diye konuş-tuğimiz baş dönmeleri ise daha oldukça çok kulaktan ya dametabolik nedenlerden kaynaklanabilir” diyor.

MESLEK HASTALIĞI şeklinde DA GÖRÜLEBiLiR

Vertigonun kalp-damar hastalığı riski olanlarda sık görüldüğünü ifade eden Tokmak, ötek i risk grupları hakkında şunları söylüyor: “Çok titiz, çabuk kıza n, aceleci, hassas, A tipi kişilik özel olarakrine malik bireylerde ve travma sonrasında görülebilir. Bunun yakınında işleri gereği sürekli hareket halinde bulunması gerekenlerde de meslek hastalığı şeklinde görülebilir.”

Vertigo teşhisinde, hastalığa beynin mi beyin dışı kaynakların mı sebe p olduğunun belirlenmesi, doğru tedavinin verilmesi bakımındanehemmiyet taşıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz