Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

59 Gündür Aralıksız Uyuyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:38:10
59 Gündür Aralıksız Uyuyor

59 gündür aralıksız uyuyor…ingiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Imaarl Duprey’in hastalığının eşi benzeri yok…Hemen hemen herkesin iç geçirmişliği vardır: Uyusam da bir iki ay sonra uyansam diye. ingiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Imaarl Duprey’in böyle bir iç geçirmeye ihtiyacı yok. Çünkü günlerce ve haftalarca uyumak onun için oldukça bayağı. ‘Uyuyan güzel hastalığı’ şeklinde adlandırılan Kleine-Levin sendromundan mustarip […]

59-Gundur-Araliksiz-Uyuyor59 gündür aralıksız uyuyor…
ingiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Imaarl Duprey’in hastalığının eşi benzeri yok…
Hemen hemen herkesin iç geçirmişliği vardır: Uyusam da bir iki ay sonra uyansam diye. ingiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Imaarl Duprey’in böyle bir iç geçirmeye ihtiyacı yok.

Çünkü günlerce ve haftalarca uyumak onun için oldukça bayağı. ‘Uyuyan güzel hastalığı’ şeklinde adlandırılan Kleine-Levin sendromundan mustarip olan 23 [r] yaşındaki Duprey, bir keresinde aralıksız şeklinde 59 gün boyunca uyuduğunu söylüyor. Dünyada sadece bin kişide görülen bu hastalık, kişileri asabi yapabiliyor ve onların çocuksu davranışlar sergilemelerine yol açabiliyor.

Bazen kendini anestezi altında hissettiğini ifade eden Duprey, annesinin ve kız kardeşinin en büyük destekçisi ve yardımcısı olduğunu kaydediyor.

Bir anısını ise şöyle anlatıyor: “Bir gün okuldan çıktım. birden bire ağlamaya başladım. Evime gidecektim ama oraya nasıl varacağımı hiç bilmiyordum. Annemi aradım ve onun yönlendirmeleri netice-si evi buldum.”

Duprey, böyle zor günler geçirse de Londra Üniversitesi’ndeki psikoloji eğitimini Geçtiğimiz yıl başarı ile tamamlamış. Hastalığının sebebini bilmediğine işaret eden Duprey, yaşamın tadını çıkarmayı ve pozitif olmayı elden bırakmadığını ifade ediyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz