Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

3 Bin Kaçakçı 5 Saat Süren Müdahale İle Püskürtüldü
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:52:02
3 Bin Kaçakçı 5 Saat Süren Müdahale İle Püskürtüldü

Reyhanlı’nın Kuşaklı ve Oğulpınar köyleri yakınlarında 01.20’de dokuz deği-şik noktadan sınırı geçmeye çalışan 3 bin 250 kaçakçı, beş saat süren müdahalenin arkasından askeri birlikler tarafından geri püskürtüldü. Kaçakçılardan 250’si atlıydı.SURiYE sınırında son günlerde artan mazot kaçakçılığının arkasından sınırda yoğun güvenlik önlemleri alan askeri birlikler, Türkiye’ye geçmeye çalışan tahmini 3 bin 250 kaçakçıyı engelledi. Genelkurmay Başkanlığı […]

3-Bin-Kacakci-5-Saat-Suren-Mudahale-ile-PuskurtulduReyhanlı’nın Kuşaklı ve Oğulpınar köyleri yakınlarında 01.20’de dokuz deği-şik noktadan sınırı geçmeye çalışan 3 bin 250 kaçakçı, beş saat süren müdahalenin arkasından askeri birlikler tarafından geri püskürtüldü. Kaçakçılardan 250’si atlıydı.
SURiYE sınırında son günlerde artan mazot kaçakçılığının arkasından sınırda yoğun güvenlik önlemleri alan askeri birlikler, Türkiye’ye geçmeye çalışan tahmini 3 bin 250 kaçakçıyı engelledi. Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Suriye’den getirdikleri kaçak mazotlar ile 9 deği-şik noktadan sınırı geçmeye çalışan kaçakçıların Türkçe ve Arapça [r] uyarıları dikkate almadığı ve havaya ateş açmaları sonucu, askeri birliğin de silah kullandığı ve gaz bombaları ile müdahale ettiği söylen di.200 araç, 250 atlı ve 3 bin yayaSabah saatlerine kadar süren olay iler sırasında, askeri birlik-te herhangi bir personel zayiatının meydana gelmediği bildirilen açıklamada “Türkiye-Suriye hududunda, 2’nci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, saat 01.20’de, 200 araç, 250 atlı ve 3 bin yayadan oluşan kalabalık bir kaçakçı grubunun Suriye tarafında toplandığı ve hududa doğru yaklaştığının belirlen-diği” anlatıldı. Genelkurmay’ın sitesindeki açıklamada şöyle denildi:Sabah saat 06.00’ya kadar“Bunun sonucu Bükülmez Hudut Karakolu’ndan gönderi-len takviye araçlar ile birlik-te iki adet Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, iki adet Zırhlı Muharebe Aracı, bir adet Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı ile muhtemel geçiş noktalarına tıkama yapılmıştır. Kaçakçılar hudut hattına yaklaşmamaları konusunda Arapça ve Türkçe ikaz edildi. faka t kişi-ler ikazlara uymayarak yanlarında bulunan mazot bidonları ile berabe r, hudut hattına dokuz deği-şik noktadan yaklaşmaya devam etmişlerdir. Kaçakçıların ‘dur’ ikazına uymamaları sonucu, hudut devriye unsurları tarafından havaya ikaz ateşi açılmış ve gruba göz yaşartıcı bomba ile müdahale edilmiştir. Suriye tarafındaki kaçakçılar tarafından da havaya 8 el ateş edilmiş, hudut unsurları bu ateşe ateşle karşılık vermiştir. Saat 06.00 sularında, kaçakçılar dağılarak bölgeden uzaklaşmıştır. hadisede , hudut devriye timinde herhangi bir personel zayiatı meydana gelmemiştir.”Son dönemde askerle çatışmaktan kaçınmıyorlarSuriye’deki iç savaşın arkasından Hatay ili bölgesinde kaçakçılık faaliyetleri arttı. Daha ev-vel askeri görünce kaçan kaçakçılar, son zamanda askerler ile silahlı çatışmaya girmeye başladı. Yine daha önceleri küçük gruplar halinde sınırı geçen kaçakçılar, son zamanda büyük kalabalıklar halinde sınırı geçmek için yüklenip askerle çatışmaya girmekten kaçınmıyorlar. Hatay ilinde jandarmanın bastığı kaçak akaryakıt deposu ev, maliklerince ateşe verilmiş ve ortaya çıkan yangında 10 şa-hıs yaşamını kaybetmişti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz