Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

27 Yıl Küs Kalan Çift 2 Saat Arayla Öldü
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 10:24:08
27 Yıl Küs Kalan Çift 2 Saat Arayla Öldü

2009 yılından bu yana köyde yaşayan eşler birbirlerine darıldıklarında ya dasinirlendikleri esnasında Yalçınkaya çiftini ibret alarak kavga etmemeye özen gösteriyorlar. 64 yıllık evlilik yaşamının 27 yılını küs geçiren ve yan yana dahi gömülemeyen Yalçınkaya çiftinin yaşam öyküsünü duyan herkesin şaşdığını ifade eden bununnla birlikte Koğuk Köyü doğumlu olan Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez, belediye şeklinde […]

27-Yil-Kus-Kalan-Cift-2-Saat-Arayla-Oldu 2009 yılından bu yana köyde yaşayan eşler birbirlerine darıldıklarında ya dasinirlendikleri esnasında Yalçınkaya çiftini ibret alarak kavga etmemeye özen gösteriyorlar. 64 yıllık evlilik yaşamının 27 yılını küs geçiren ve yan yana dahi gömülemeyen Yalçınkaya çiftinin yaşam öyküsünü duyan herkesin şaşdığını ifade eden bununnla birlikte Koğuk Köyü doğumlu olan Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez, belediye şeklinde nikahını kıydıkları her çifte mutluluğun püf noktalarını anlatmaya çalıştıklarını belirt ti.

‘BAŞKALARI İÇİN DEĞİL KENDİ MUTLULUĞUNUZ İÇİN YAŞAYIN’

Toplumda en büyük sorunlardan birinin son zamanlarda artan boşanma olay ilerı ve toplumun temelini oluşturan ailenin fertlerinin birbirlerini anlayamaması olduğunu ifade eden Başkan Hilmi Dönmez, kuru inat uğruna yaşlı genç ayrımı olmaksızın birbirini seven pek oldukça çok şahsıın barışamadığını belirt ti. Bunun en acı örneklerinden birinin Koğuk Köyü’nde yaşandığını ifade eden Başkan Dönmez, köyde 2009 yılında yaşanan acı hadisede n sonra etrafta eşlerin birbirlerine daha anlayışlı davrandığını söyled i.
‘İLGİNÇ hadisenin İBRETLİK GEÇMİŞİ’

Kübra-Abdullah Yalçınkaya’nın ilginç bir hayat hikayeleri de olduğunu ifade eden Başkan Dönmez, ‘Koğuk köyünde yaşayan 17 yaşındaki Kübra ile 19 yaşındaki Abdullah birbirilerine aşık olur.[r]. 37 se-ne birlik-te hayat süren Kübra-Abdullah Yalçınkaya çiftinin hiç çocukları olmaz. Bunun sonucu yeğenleri Metin Yalçınkaya’yı evlat edindiler. faka t 37 se-ne süren berabe rliğin arkasından çift arasında anlaşmazlık başlar. Zengin olan Kübra Yalçınkaya boşanmak ister. faka t 1960 yılından 1980 yılına kadar Koğuk Köyü’nü yöneten muhtar Abdullah Yalçınkaya ‘Köyü idare etti, evini idare edemedi’ denmesinden endişe ederek eşinin boşanma talebine reddeder. Anca k her ikisi de aynı çatı altında evlerini ayırıp, evli olmalarına rağmen ayrı yaşamaya başladılar. ayrıca küs geçen 27 yıllık evlilik hayatlarında, bir oldukça çok şa-hıs bir asrı merdiven dayayan çifti barıştırmak için oldukça çok uğraştılar. faka t bir türlü neti-ce alınamadı. ‘İnat’ uğruna ayrı yaşamaya başlayan çiftten Kübra Yalçınkaya evlatlığı Metin Yalçınkaya’nın evine, Abdullah Yalçınkaya ise evin altındaki dükkanda kendisi için hazırlanan küçük bir odaya yerleşti. Yalçınkaya çifti, 27 se-ne süren yaşamlarını bu şekilde hiç birbirleri ile görüşmeden devam ettirdiler.
Barıştırma çabaları sonuçsuz kalan çiftten Kübra Yalçınkaya, 19 Haziran 2009 günü öl-dü. Üst katta yaşayan ve girişleri ayrı olan evde eşinin yaşamını yit irdiği haber edilen Abdullah Yalçınkay, elini televizyon dizine vurarak ‘Benim için bir şey diye konuş-tu mi?’ diye sorduktan sonra eşinin cenazesine de gitmeyip yatağına yenide n uzanmış. ayrıca köyün erkekleri cenazenin defni ile uğraşırken, kadın milleti da Kübra Yalçınkaya’nın yaşadığı yere çıkar. Üzüntüsünü hiç kimseye belli etmeyen faka t için için yanan Abdullah Yalçınkaya, eşi defnedildikten sonra eve gelenlerin gözü önünde son nefesini vererek yaşamını kaybeder. Kübra Yalçınkaya’nın cenazesini defnetmekten yeni gelen köylüler bu defa Abdullah Yalçınkaya’ya aynı gün toprağa verdiler. Birbirlerini seven faka t inat uğruna mezarlarının dahi yan yana olmaması konusunda vasiyetlerde bulunan 64 yıllık evli çift, 27 se-ne süren küs yaşamın arkasından mezarda da vasiyetleri sonucu yan yana olamadılar ama onların bu acı ölümleri herkese ve bütü n sevenlere ibret oldu. Bu hadises i nler duyanlar eşlerine daha anlayışlı davranmaya çalışıyor’ diye konuş-tu.

‘KURU İNAT MEZARA KADAR SÜRDÜ’

Yaşananlardan herkesin ibret alması gerektiğini ifade eden Köylüler, her şeyin bir kuru inat uğruna olduğunu söyleye-rek ‘Abdullah Amca diktatör bir adamdı. 1960’dan 1980 yılına kadar 20 se-ne köyümüzün muhtarıydı. Kübra Teyze’nin de varlığı iyiydi. Zengin olduğu için o da kendisine oldukça çok güvenirdi. Abdullah Amca ayrılığa Kübra Teyze barışmaya yanaşmadı. Kübra Teyze ölünce Abdullah Amca da hemen yaşamını kaybeti. Demek ki birbirlerini seviyorlarmış. faka t inat nedeni ile söyleyemiyorlarmış’ diyerek bütü n çiftlerin bu acı hadises i unutmamasını rica ettiler.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz