Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

27 Milyon 500 Bin Liralık Bulgur
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 13:27:04
27 Milyon 500 Bin Liralık Bulgur

Geçtiğimiz hafta 717 kilo eroin yakalayarak Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucu yakalamalarından birine imza atan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları ötek i bir operasyonla 27 milyon 500 bin lira değerinde 393 kilo eroin ele geçirdi. Hamzabeyli Gümrük Sahası’nı kullanarak Türkiye’den Bosna Hersek’e geçmek arzulayan ve şoförülüğünü Hırvat uyruklu bir kişi […]

27-Milyon-500-Bin-Liralik-Bulgur Geçtiğimiz hafta 717 kilo eroin yakalayarak Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucu yakalamalarından birine imza atan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları ötek i bir operasyonla 27 milyon 500 bin lira değerinde 393 kilo eroin ele geçirdi.
Hamzabeyli Gümrük Sahası’nı kullanarak Türkiye’den Bosna Hersek’e geçmek arzulayan ve şoförülüğünü Hırvat uyruklu bir kişi nin yaptığı TIR’da x-ray taraması ile ayrınntılı araç araması yapılmış, gümrük tarihinin tek seferdeki en büyük eroin yakalaması gerçekleşmiş, çamaşır makinelerinin içine gizlenmiş vaziyette 717 kilo ağırlığında ve 36 milyon lira değerinde eroin ele geçirilmişti.

Bu operasyonun hemen arkasından Kapıkule Gümrük Sahası’nda fark-lı bir yöntem kullanarak yüklü miktarda eroinin Türkiye üzerinden yurt dışına geçişi engellendi. Operasyonda, bulgur poşetleri içine konulmak suretiyle yurt dışına çıkarılmak istenen eroin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kaçak İstihbarat Şubesi ekiplerince elde edildi. elde edilen eroinin değerinin 27 milyon 500 bin lira olduğu saptan-dı.[r]. Arama netice-si bulgur paketleri içine gizlenmiş vaziyette şeffaf paketlerin içerisine doldurulmuş 27 milyon 500 bin lira değerinde 393 kilo eroin elde edildi. Araç şoförüsü nezarete atılırken, eroinin naklinde kullanılan araca da el konuldu.

SORUŞTURMA derinden yapılmışNLEŞTİRİLDİ
Türkiye’den kaçak yolla yurt dışına çıkarılmak istenen eroinin göndericisi ve alıcısının tespiti maksadı ile yapılan araştırma neticesinde, İstanbul ili ve Bolu ilinde 3 şa-hıs tutuklandı. Araç şoförüsüyle birlik-te toplam dört şahsıın savcılıktaki işlemleri sürüyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz