Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

26 Filistinli Mahkûm Ailelerine Kavuştu.
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:45:07
26 Filistinli Mahkûm Ailelerine Kavuştu.

israil cezaevlerinden serbest bırakılan 26 Filistinli mahkumdan 15’i Gazze’ye, 11’i de Ramallah’a ulaştı israil hükümetinin Filistin yönetimiyle barış müzakerelerinin yenide n dan başlaması çerçevesinde serbest bıraktığı 15 Filistinli esir, gecenin geç vakitlerinde Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Hanun sınır kapısına ulaştı. Mahkumları sınırda binlerce Filistinli sevinçle karşıladı. Karşılamada Gazze’deki Filistin Esirler Bakanlığı’ndan bir heyetin yakınında Hamas, islami […]

26-Filistinli-Mahkm-Ailelerine-Kavustuisrail cezaevlerinden serbest bırakılan 26 Filistinli mahkumdan 15’i Gazze’ye, 11’i de Ramallah’a ulaştı

israil hükümetinin Filistin yönetimiyle barış müzakerelerinin yenide n dan başlaması çerçevesinde serbest bıraktığı 15 Filistinli esir, gecenin geç vakitlerinde Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Hanun sınır kapısına ulaştı.

Mahkumları sınırda binlerce Filistinli sevinçle karşıladı. Karşılamada Gazze’deki Filistin Esirler Bakanlığı’ndan bir heyetin yakınında Hamas, islami Cihat [r] gibi Filistinli grupların temsilcileri de hazır tespit edil-di.

Mahkumlardan Muhammed Hamide’nin kız kardeşi Sümeyye Hamide, ağabeyini karşılama sırasında, “Olanlara inanamıyorum, sevincim oldukça çok büyük, kardeşim tutuklandığından beri hiç böyle sevinmemiştik. Bugün bizim için düğün günüdür ve çok büyük hatıra şeklinde kalacaktır. bütü n mahkumlara özgürlük diliyorum” diye konuş-tu.

Demokratik Cephe liderlerinden Talal Ebu şıke de “Mahumların serbest kalması aslında onların haklarıdır. Batı ޞeria’da yeni Yahudi yerleşim birimlerinin devam etmesine karşılık bırakılmamış olmalarını temenni ederim.

Halkımız, birliğiyle ve direnişiyle bu işgalcilere karşı başarı elde edecek güce maliktir” şeklinde mesele ştu.

Ebu şıke, uluslararası toplumu, israil’in Filistin topraklarına, insanlara ve mahkumlara karşı negatif davranışından vazgeçmesi için baskı yapmaya çağırarak, bütü n insan hakları örgütlerinden ve dünya devletlerinden, israil cezaevlerindeki Filistinli mahkumların serbest bırakılmalarını sağlamak için çalışmalarını rica etti.

-Filistin Devlet Başkanı Abbas esirleri kucakladı-

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da israil’in serbest bıraktığı 11 Filistinli mahkumu Ramallah’taki Başkanlık Sarayı’nda sevinç gösterilerinin yapıldığı bir ortamda karşıladı ve kucakladı.

Serbest bırakılan mahkumlar, Başkanlık Sarayı girişindeki merhum Devlet Başkanı Yaser Arafat’ın mezarını da ziyaret etti.

Abbas, mahkumları karşılama etkinliğinde şunları belirt ti: “Mahkumların özgürlüklerine kavuşmalarından dolayı kendimizi, ailelerimizi ve kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Onlara diyoruz ki, geriye kalanlar da serbest bırakılacaklar. Bunlar öncüler onlar da arkadan gelecekler.

Onlar size dönecekler ve burada göreceksiniz. bütü n ailelerimize ve cezaevlerindeki mahkumların bütü n yakınlarına selamlarımı sunarak, ‘onların tama mı aramıza dönene kadar gönlümüz rahatlamayacak’ diyorum. Hoş geldiniz, geçmiş olsun. Gelenlerin arkasından diğerleri de gelecek Allah’ın izniyle ve hepinizle Kudüs’te buluşuruz Allahın izniyle.”

israil yönetimi de 1993 yılında imzalanan Oslo Anlaşması’ndan ev-vel tutuklanan 104 Filistinli mahkumdan 26’sını serbest bıraktığını duyurdu. israil, geriye kalan 78 mahkumu da Filistin yönetimi ile barış müzakerelerinin başlaması için iyi niyet göstergesi şeklinde yakında serbest bırakmayı planlıyor.

Filistin yönetimi ile israil yönetimi Geçtiğimiz ay Washington’da bir araya gelerek, barış müzakerelerini yenide n dan başlatmıştı. Hamas, 18 Ekim 2011’de Mısır’ın arabuluculuğu ile israil’le bir anlaşma yaparak, israilli asker Gilad ޞalit’e karşılık bin 27 Filistinli mahkumun serbest bırakılmasını sağlamıştı.

Gazze’deki Filistinli Esirler Bakanlığı’nın verilerine göre, israil cezaevlerinde halen 4 bin 800 Filistinli mahkum bulunuyor. Bunlardan 14’ü kadın, onlarcası da çocuk.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz