Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

25 Dakikada 200 Milyon TL
  • Ana Sayfa » Haber
  • 1 Mart 2014 - 23:37:47
25 Dakikada 200 Milyon TL

SPK, F.Bahçe’ye tahvil ihracı için ‘Tek şartım var. Tahvilleri küçük yatırımcıya değil, nitelikli yatırımcıya satar iseniz’ diye konuş-tu, Aziz Yıldırım kolları sıvadı… Başkan, telefonu eline aldı, tek tek Fenerbahçe Takımılileri aramaya başladı. Tamı tamına 25 dakika sürdü mesaisi. Bu vaktin sonunda pek oldukça çok isimden garanti alındı. Fenerbahçe belki de tarihinin en zorlu dönemlerinden birini […]

25-Dakikada-200-Milyon-TL SPK, F.Bahçe’ye tahvil ihracı için ‘Tek şartım var. Tahvilleri küçük yatırımcıya değil, nitelikli yatırımcıya satar iseniz’ diye konuş-tu, Aziz Yıldırım kolları sıvadı… Başkan, telefonu eline aldı, tek tek Fenerbahçe Takımılileri aramaya başladı. Tamı tamına 25 dakika sürdü mesaisi. Bu vaktin sonunda pek oldukça çok isimden garanti alındı.
Fenerbahçe belki de tarihinin en zorlu dönemlerinden birini yaşıyor. Bir yanda şike davası ve o davanın etkileri…Öte yandan Başkan Aziz Yıldırım hakkında Yargıtay tarafından onanan hapis cezası.Diğer taraftan ise hakem hataları ile birlik-te yaşanan son gelişmeler…Kısacası, “Fenerbahçe ailesi” zor günler geçiriyor.Ama herkesin hakkını teslim ettiği [r] gibi dimdik ayakta duruyor.Ve taraflı tarafsız herkes, bu duruşun hakkını teslim ediyor.Peki ama Fenerbahçe nasıl böyle ayakta kalıyor.Bunun sırrı ne?Bu soruya herkes çok deği-şik yanıtlar verebilir.Ama benim dün öğrendiğim bir gerçek Fenerbahçeli’nin sebe p umut dolu olduğunu ve niye dimdik ayakta durduğunu çok çarpıcı bir biçimde gözler önüne seriyor. Şimdi gelin hep birlik-te o gerçeğin kapısını aralayalım.3 Temmuz operasyonunun hemen sonrasında sarı lacivertli kulüp ekonomik sıkın-tı yaşamamak adına Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurarak “Tahvil ihracı” gerçekleştirmek rica ettiğini açıklamıştı.Sarı lacivertliler böylece yatırımcıdan 100 milyon TL toplayacaktı.Bu 100 milyon TL’yi de 2 se-ne sonra (Devlet faizinin yüzde 3 fazlasıyla) yatırımcıya iade edecekti.SPK bu ihraca izin verdi. Ve Fenerbahçe küçük – büyük yatırımcıdan 100 milyon TL topladı.10 bin liralık tahvil alan da oldu, 1 milyon liralık da…O borçlanmanın vadesi 4 Mart tarihi itibarı ile dolacak, Fenerbahçe 100 milyon lira ve faizini yatırımcıya ödeyecekti.Bunun için de bir kez daha SPK’ya başvurdu. Bu kez 200 milyon TL tahvil ihraç etmek istiyordu.Ancak SPK bu kez izin vermedi. “Hayır” diye konuş-tu Fenerbahçe’ye.“Tek bir şartla izin veririm, bu tahvilleri küçük yatırımcıya değil, nitelikli yatırımcıya satar iseniz.”Bunun anlamı şuydu:-Fenerbahçe en az 1 milyon TL verecek 200 yatırımcı bulmak zorundaydı.Ama nasıl?2 se-ne sonrası için parasını riske eder miydi insanlar…Üstelik sıkın-tı sadece bu da değildi. Zaman daralıyordu. 200 milyon TL’lik tahvil alacağını Denizbank’a garanti etmesi gereklidu yatırımcıların.Bu noktada Başkan Aziz Yıldırım devreye girdi.Telefonu aldı eline ve tek tek aramaya başladı.Tam 25 dakika sürdü telefon temasları. 25 dakika sonunda Fenerbahçeli pek çok isimden garanti alınmıştı .Kimileri 1 milyon, kimileri de 5 milyon TL’lik tahvil almayı kabul etti.Kriz aşılmıştı. SPK’da borçlanmaya izni verdi.200 milyon TL gibi bir para Fenerbahçe ismi (Ve Aziz Yıldırım elbette) söz konusu olunca 25 dakikada toplanıverdi.Şimdi başa dönelim.Fenerbahçe nasıl dimdik ayakta sorusuna..Galiba bu soru yanıtını buldu.KİMLER ALDI?- Fenerbahçe tahvillerinden alan adların başında yine Ali Koç geliyor. Koç’un yanısıra tahvil satan adların bazıları şöyle: Nihat Özdemir, Ferit Şahenk, Acun Ilıcalı, Abdullah Kiğılı. Bu adların ne kadarlık alım yaptığı ise belirtilmiyor.İlk etapta 100 milyon TL- Fenerbahçe tahvil satımı için ilk etapta 100 milyon TL’lik satış yapacak. Geri kalan 100 milyon TL’lik bölüm ise 50 milyonluk 2 parti halinde satılacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz