Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

17 Yılda 400 Müftü Ve Vaize Eğitim Verdi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:29:32
17 Yılda 400 Müftü Ve Vaize Eğitim Verdi

17 yılda 400 müftü ve vaize eğitim verdi… Erzurum ilinde 1996 yılında kurulan Diyanet işleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ömer Nasuhi Bilmen Eğitim Merkezi, kurulduğu tarihten bugüne kadar 400 müftü ve vaize eğitim verdi. Eğitim alan kursiyerler, Türkiye’nin değişik illerinde göreve başladı. Ömer Nasuhi Bilmen Eğitim Merkezi [r] Müdürü ismail Akbulut, müftü ve […]

17-Yilda-400-Muftu-Ve-Vaize-Egitim-Verdi17 yılda 400 müftü ve vaize eğitim verdi…

Erzurum ilinde 1996 yılında kurulan Diyanet işleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ömer Nasuhi Bilmen Eğitim Merkezi, kurulduğu tarihten bugüne kadar 400 müftü ve vaize eğitim verdi.

Eğitim alan kursiyerler, Türkiye’nin değişik illerinde göreve başladı.

Ömer Nasuhi Bilmen Eğitim Merkezi [r] Müdürü ismail Akbulut, müftü ve vaizlere verilecek olan eğitimlerin 26 Ağustos tarihi itibarı ile yapılacağını, 75 kişiye eğitim verileceğini belirt ti. Akbulut, “Ömer Nasuhi Bilmen Eğitim Merkezimiz, Diyanet işleri Başkanlığı’nca, din hizmetlerini yürüten personelin mesleki bakımdan daha iyi yetişmelerini sağlamak, verimliliklerini artırmak ve başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere tefsir, hadis, fıkıh gibi temel dini kaynaklara doğrudan başvurma yeteneğini elde etmelerini temin etmek maksadı ile 1996 yılında kurulmuştur. Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek ihtisas Merkezi, Erzurum’un Aziziye semtinde yer almakta olup 8 adet derslik, çoğunluğu temel islam bilimlerine dair klasik eserlerden olmak üzere zengin bir kütüphane, konferans salonu, mescid, değişik spor aktivitelerinin yapılabildiği spor odası ve kafeterya bölümleri mevcuttur. Eğitim Merkezi ayrıyetten 5’er katlı 5 blok şeklinde tahmini 110 personeline hizmet veren lojmanları bulunmaktadır.” diye konuş-tu.

“Kurulduğumuz tarihten bugüne kadar 400 müftü ve vaiz’e eğitimler verdik.” diyen Akbulut, “Bunlar Türkiye’nin değişik illerinde göreve başladılar. 2013 yılı sene-si eğitimlerimiz 26 Ağustos tarihi itibarı ile başlayabilir olup 75 müftü ve vaiz’e kurslar ve eğitimler verilecektir. 3 sene-de 30 ay eğitim alıyorlar. Dini Yüksek ihtisas Merkezi’nde vaiz ve müftülük görevlerine hazırlayıcı ihtisas, tashih-i huruf ve aday din görevlilerini yetiştirilmelerine yönelik hizmet içi kurslar verilmektedir.” diye konuş-tu.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz