Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:14:41

…Diplomatlar, Suriye’de kimyasal silahlara yönelik araştırma kararı çıkmasını Çin ve Rusya’nın engellediğini önplanasürdü.Suriye’nin başkenti ޞam’da dün saba h saatlerin de isyancıların eli içerisinde bulunan bölgelere kimyasal silahlar ile bombardıman yapıldığı iddialarının arkasından binden fazla şahsıın ölümüne sebe p olan saldırının açıklığa kavuşturulması için BM’ye baskı başladı. ABD ve Avrupalı ülkeler, BM’nin Suriye’ye kimyasal silah denetimi […]


Diplomatlar, Suriye’de kimyasal silahlara yönelik araştırma kararı çıkmasını Çin ve Rusya’nın engellediğini önplanasürdü.
Suriye’nin başkenti ޞam’da dün saba h saatlerin de isyancıların eli içerisinde bulunan bölgelere kimyasal silahlar ile bombardıman yapıldığı iddialarının arkasından binden fazla şahsıın ölümüne sebe p olan saldırının açıklığa kavuşturulması için BM’ye baskı başladı.

ABD ve Avrupalı ülkeler, BM’nin Suriye’ye kimyasal silah denetimi yapması [r] için bir heyet göndermesi gerektiğini belirtirken, Fransa ‘kimyasal silah kullanılmış olması halinde askeri müdahale seçeneceğinin düşünülmesi gerektiğini’ savundu.

BM ise araştırma talebi hakkında, ‘Suriye hükümetinin denetime izin vermesi ve konunun açıklığa kavuşturulması gerektiğini’ söyled i.

‘ÇiN VE RUSYA ENGELLEDi’

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun’un, ‘Suriye’ye az zaman içerisinde denetim heyet gönderilmesi gerektiğini’ belirtmesine rağmen Güvenlik Konseyi’nden kesin karar çıkmaması, soru işaretleri uyandırdı.

Ban, Suriye’ye gönderilecek heyetin başında Ake Sellstrom’un olacağını açıkladı.

Reuters’ın haberine göre, Batılı ülkelerin Güvenlik Konseyi’ne sunmaya çalıştığı öneri, konseyde onaylanmadı.

Diplomatlar, konseye sunulan ve Suriye’ye denetim heyeti gönderilmesine yönelik belgenin, Çin ve Rusya’nın karşı çıkması nedeni ile kabul edilmedini söyled i.

‘PROVOKASYON OLABiLiR’

ޞam rejmine yakınlığı ile bilinen Rusya, dün akşam ayaptığı açıklamada, kimyasal silah saldırısının provokasyon anaçlı olabileceğini önplanasürmüştü.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandır Lukaşeviç, yaptığı yazılı açıklamada, “Yerel medyanın sanki bir takımda gibi tüm sorumluluğu rejime yükleyen agresif haber kampanyasına başlaması akıllara, planlanmış bir provokasyon fikrini getiriyor. tüm bunlar, BM Güvenlik Konseyi’nin rejim karşıtları lehine hareketlenmesi için gereksinimleri yerine getirmek ve Cenevere 2 Konferansı’nın düzenlenme şansını ortdan kaldırmak için bahane oluşturma çabaları gibi görünüyor” ifadesini kullanmıştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz