Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:56:55

…Farklı ülkelerden uzman diş hekimlerini çatısı altında buluşturan Diş Çürüğüne Karşı Güç Birliği (Alliance for a Cavity-Free Future/ACFF) grubunun temsilcileri İstanbul ilinde bir araya gelecek.İstanbul ili – Dünyanın pek çok ülkesindeki uzman diş hekimlerini bünyesinde bulunduran “Diş Çürüğüne Karşı Güç Birliği” (Alliance for a Cavity-Free Future/ACFF) grubunun temsilcileri, ağız ve diş sağlığı konusunda toplumu bilinçlendirmek […]


Farklı ülkelerden uzman diş hekimlerini çatısı altında buluşturan Diş Çürüğüne Karşı Güç Birliği (Alliance for a Cavity-Free Future/ACFF) grubunun temsilcileri İstanbul ilinde bir araya gelecek.
İstanbul ili – Dünyanın pek çok ülkesindeki uzman diş hekimlerini bünyesinde bulunduran “Diş Çürüğüne Karşı Güç Birliği” (Alliance for a Cavity-Free Future/ACFF) grubunun temsilcileri, ağız ve diş sağlığı konusunda toplumu bilinçlendirmek için oluşturulan deklarasyonu imzalamak üzere 26 Ağustos’ta İstanbul ilinde buluşacak.

Türk Diş [r] Hekimleri Birliği’nin yakınında, kamu, özel sektör ve üniversitelerden akademisyenlerin katkıları ile Türkiye’de bir televizyon dizi tasarım uygulamaya hazırlanan ACFF; dünyanın deği-şik ülkelerinde “Hedef Sıfır Çürük” sloganı ile gerçekleştirilecek çalışmalarla, 2026 yılından sonra doğan çocukların yaşamı boyunca diş çürüğüyle mücadelemasını sağlamayı amaçlıyor.

ACFF’nin Eş Başkanı Prof. Dr. Nigel Pitts’in katılımı ile imzalanabilir deklarasyon, Türkiye nüfusunun %75’ini etkileyen ve her 10 çocuktan 7’sinde görülen diş çürüğünü ortadan kaldırmak maksadı ile uygulanabilir çalışmaları kapsayacak. Diş çürüğünün bir hastalık şeklinde algılanmadığını ifade eden Pitts, “Diş çürüğü, hem bireyler hem de ülkeler için büyük külfet oluşturan, önemli bir sağlık sorunu. Gelecek nesillerde diş çürüğü görülmemesi için, erken aşamalarda nasıl önlenebileceğine dairtoplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz” diye konuş-tu.

Prof. Dr. Pitts ve Türk diş hekimleri, 28-31 Ağustos tarihlerinde İstanbul ilinde düzenlenecek Dünya Diş Hekimliği Kongresi’nin (FDI 2013 yılı) öncesinde buluşarak, ağız ve diş sağlığı konusunda ülkemizdeki hali değerlendirecek, karşılaşılan engeller ve bilinçlendirme yöntemlerini tartışacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz