Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:53:48

Eğer Google ve Facebook gibi büyük teknoloji firmalerinin ‘böceklerini bulan biriyseniz, son günler sizin için oldukça karlı geçmiş demektir.Teknoloji devleri, 3. parti yazılımcılara ne kadar minnettar olsa azdır. Web’den mobil platforma uzanan mutlaka geniş bir dijital dünyada teknik açıklar bulundurmamak neredeyse imkansız. Google, bu açıklarını, yani ‘bug’ şeklinde adlandırılan sistem hatalarını bulan WhiteHat yazılımcıları oldukça […]

Eğer Google ve Facebook gibi büyük teknoloji firmalerinin ‘böceklerini bulan biriyseniz, son günler sizin için oldukça karlı geçmiş demektir.
Teknoloji devleri, 3. parti yazılımcılara ne kadar minnettar olsa azdır. Web’den mobil platforma uzanan mutlaka geniş bir dijital dünyada teknik açıklar bulundurmamak neredeyse imkansız.

Google, bu açıklarını, yani ‘bug’ şeklinde adlandırılan sistem hatalarını bulan WhiteHat yazılımcıları oldukça çok seviyor olmalı ki, onları teşvik etme [r] amacı ile ehemmiyetli bir açıklamada bulundu (Böcek ifadesinin teknik şeklinde ‘bug’ için doğru olmadığını not düşelim).

Google, açıklarını bulan yazılım geliştiriciler için özel bir ödüllendirme programına malik. ayrıyetten, bug bulma programları, Web biriminde ‘Chromium’ adı verilen bir birimde analiz ediliyor.

‘BUG’ AVLAMAYA DEVAM

VentureBeat sitenini verdiği bilgiye göre, Google bugüne kadar bug tespiti yapan WhiteHat yazılımcılara tam 2 milyon dolar ödeme yaptı.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, Google’ın WhiteHat’lere ödediği ödülü 5 kat artırmış olması. Bunun nedeni, tespit edilen bug’ların kötü amaçlı şeklinde da satılabilecek olması. Bu tür risklerin önüne geçmek için, Google için bug bulmak, size 5 bin dolar kazandıracak.

Facebook ise bugüne kadar ‘Bug Bounty’ programı ile toplam 1 milyon dolar dağıttığını açıklarken, bugüne kadar verilen en yüksek ödülün 20 bin dolar olduğu ifade edildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz