Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:52:26

Rus devlet televizyonu Rossiya-1 ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başkanlığını yaptığı Rusya Coğrafyacılar Derneği’nin birlik-te tertiplediği Rusya’nın ilk 10 eseri yarışmasında Çeçenistan’ın Kalbi Camii en oldukça çok oyu alarak ilk sıraya yükseldi. 25 Mart’ta başlayan ve 29 Eylül’de sona erecek yarışmada Grozni’de bulunan [r] camiye 2 milyon 578 bin oy çıktı. Mutluluğunu internet sosyal ağı […]


Rus devlet televizyonu Rossiya-1 ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başkanlığını yaptığı Rusya Coğrafyacılar Derneği’nin birlik-te tertiplediği Rusya’nın ilk 10 eseri yarışmasında Çeçenistan’ın Kalbi Camii en oldukça çok oyu alarak ilk sıraya yükseldi.

25 Mart’ta başlayan ve 29 Eylül’de sona erecek yarışmada Grozni’de bulunan [r] camiye 2 milyon 578 bin oy çıktı.

Mutluluğunu internet sosyal ağı Instagram sayfasında paylaşan Çeçenistan Başkanı Ramzan Kadirov, “Çeçenistan’ın Kalbi Camiisi ilk sırada! Oy veren herkese teşekkür ediyorum. Siz halkımızın birlik ve dayanışma içerisinde olduğunu ve bütü n sorunları çözecek güçte olduğunu gösterdiniz! ޞimdi zayıf olmamalıyız! Oyumuzu Çeçenistan’ın Kalbi’ne atalım!” çAğrı ilinde tespit edil-di.

Kadirov, Gudermes kentinde yaptığı toplantıda başkent Grozni’nin Merkez Camiisi de sayılan Çeçenistan’ın Kalbi için oy vermeye davet etti. Kadirov’a göre, yarışmada toplumun tıkladığı oylar Rusya’da hoşgörünün varlığının sembolü. Bir günde tahmini 400 binden fazla şahsıın Çeçen camisine oy verdiği kaydoldu.

Rusya federal medya kuruluşlarının da desteklediği yarışmanın maksa-dı Rusya’nın turizm sektörünün canlandırılması, tarihi, coğrafi ve mimari eserlerinin tanıtılması. Yarışmayı kazanan 10 eserin minyatürü Moskova çevre bölgesinde Rusya Parkı adlı alanda inşa edilecek ve ayrıyetten söz konusu tablo Rusya’nın sembolik reklamını oluşturacak.

http://10russia.ru/ portalına girilerek oy verilebiliyor. Sıralamada Kolomenski Kremlini ise 2 milyon 138 bin o ile ikinci sırada yer alıyor. Bogoridski Müzesi, Mamayev Tepesi, Baykal Gölü ve ötek i eserler ilk 10’da yer alıyor.

Çeçenistan’ın Kalbi Camiisi, 2008 yılında merhum Çeçen Cumhurbaşkanı Ahmet Kadirov’un anısına inşa edilmişti. Camii Rusya’nın muhhteşem dini eserlerinden biri sayılmakta. Osmanlı stilinde inşa edilen camide Çeçenistan Diyanet işleri Başkanlığı’nın merkezi ofisi, Rusya islam Üniversitesi, islam kütüphanesi, öğrenci yurdu ve otel bulunuyor.

Camiyi ziyaret edenler arasında Rusya lideri Putin de var. Çeçenistan Başkanı Kadirov’un Türkiye ziyareti esnasında gördüğü camilerden esinlenerek inşa ettirdiği camide 10 binden fazla şa-hıs bir anda ibadet edebiliyor.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz