Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

14 Aylık Bebek Böbrek Bekliyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:22:34
14 Aylık Bebek Böbrek Bekliyor

14 aylık bebek böbrek bekliyor…Kayseri ilinde kronik böbrek yetmezliğiyle dünyaya gelen ve 4 aylıkken iki böbreği de iflas eden 14 aylık Batuhan Mete, böbrek nakli için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne getirildi.Kayseri ilinde oturan 36 yaşındaki Hacıkadın ve 38 yaşındaki Fatih Mete’nin 4. çocukları Batuhan, 14 ay ev-vel kronik böbrek yetmezliğiyle dünyaya geldi. 4 ay içerisinde iki […]

14-Aylik-Bebek-Bobrek-Bekliyor14 aylık bebek böbrek bekliyor…
Kayseri ilinde kronik böbrek yetmezliğiyle dünyaya gelen ve 4 aylıkken iki böbreği de iflas eden 14 aylık Batuhan Mete, böbrek nakli için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne getirildi.
Kayseri ilinde oturan 36 yaşındaki Hacıkadın ve 38 yaşındaki Fatih Mete’nin 4. çocukları Batuhan, 14 ay ev-vel kronik böbrek yetmezliğiyle dünyaya geldi. 4 ay içerisinde iki böbreğini de kaybeden minik Batuhan, periton diyalizine girmeye başladı. Kayseri ilinde doktorların acil böbrek nakli olması gerektiğini söylemesi sonucu aile, [r] Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü’ne organ nakli için başvurdu. iki haftadır hastanede tetkikleri yapılan minik Batuhan, Sağlık Bakanlığı Ulusal Böbrek Bekleme Listesi’ne alındı.

Mete çifti, çocuklarına uygun böbrek bulunamaması halinde kendilerinin verici olmak için başvuracağını belirt ti. Maddi sıkıntıları olan ve belediye misafi r kendi evinde kalan Mete çifti, komşularından borç alarak Antalya’ya geldiklerini söyled i.

HER GÜN ERiYOR

Batuhan bebeğin günden güne gözlerinin önünde eridiğini anımsatan Hacıkadın Mete, “Doğumdan 3-4 ay sonra çocuğumuzun iki böbreğinin de iflas ettiğini öğrendik. O an yaşamımız alt üst oldu. Günlerimiz hastanelerde geçmeye başladı. Beslenemiyordu. Sıvı hazır gıdalar ile besliyorum. Aylardır hastanelerdeyim. ötek i çocuklarıma zaman ayıramıyorum” diye konuş-tu.

‘YAVRUMA BÖBREĞiMi VERiRiM’

Kadavradan böbrek nakli için başvuru yaptıklarını da anımsatan Hacıkadın Mete, “ޞansımızı denemek rica ettik. Eğer böbrek bulunamazsa benim de kan grubun oğlumla aynı gruptan, çocuğuma böbreğimi vereceğim” diye konuş-tu. Kayseri ili Ağırnas Beldesi’nde mevsimlik işçi şeklinde çalıştığını anımsatan Fatih Mete ise herkesin organ nakline duyarlı olmasını rica etti. Mete, “Çocuğumun sağlığına kavuşmasının arkasından tüm organlarımı bağışlayıp, organ bağış gönüllüsü olacağım” ifadelerini kullandı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz