Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

11 Yıldır Görülmeyen Mezgeldeki De Vurduk
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Aralık 2013 - 23:12:48
11 Yıldır Görülmeyen Mezgeldeki De Vurduk

son şeklinde 2002 yılında Tuzgölü çevresinde görülen, Ege Bölgesinde ise tahmini 40 yıldır rastlanmayan ‘Toygillerden mezgeldek’ (Tetrax tetrax) türü bir kuşun da vurulduğu görül-dü. Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yapılan denetimde kaçak avcıların tüfeklerine ve vurdukları kuşlara el konuldu, para ceza verildi. Avlanan kuşların arasında, son şeklinde 2002 yılında Tuzgölü’nde görülen ve Türkiye’de 20 çift yer aldı […]

11-Yildir-Gorulmeyen-Mezgeldeki-De-Vurduk son şeklinde 2002 yılında Tuzgölü çevresinde görülen, Ege Bölgesinde ise tahmini 40 yıldır rastlanmayan ‘Toygillerden mezgeldek’ (Tetrax tetrax) türü bir kuşun da vurulduğu görül-dü.
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yapılan denetimde kaçak avcıların tüfeklerine ve vurdukları kuşlara el konuldu, para ceza verildi. Avlanan kuşların arasında, son şeklinde 2002 yılında Tuzgölü’nde görülen ve Türkiye’de 20 çift yer aldı ğı düşünülen ‘Mezgeldek’in de olduğu ortaya çıktı.Bodrum İlçesi Güllük Körfezi ve Milas’taki sulak alanlarda, kaçak [r] avlanan şahısla-rın yakalanmasına yönelik çalışma yapıldı. Çalışmalara, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milas Milli Parklar ve Doğa Koruma Şefi Erdinç Uyar başkanlığındaki 5 kişilik koruma ekibi ile Av ve Yaban yaşamını Koruma Vakfı eski başkanı, emekli büyükelçi Süha Umar katıldı. Toplam 60 avcı denetlendi, kaçak avlananların tüfekleri ile vurdukları kuşlara el konuldu.40 YILDIR BÖLGEDE GÖRÜLMEYEN KUŞU AVLAMIŞLARÖte yandan, Güllük Dalyanı’nda bugün sabaha karşı yapılan çalışmada ise 5 avcının tüfeklerine ve avladıkları kuşlara el konuldu. İncelemede, son şeklinde 2002 yılında Tuzgölü çevresinde görülen, Ege Bölgesi’nde ise tahmini 40 yıldır rastlanmayan ‘Toygillerden mezgeldek’ (Tetrax tetrax) türü bir kuşun da vurulduğu ortaya çıktı. Avlanması yasak olan kuşlar için usulsüz avlandıkları gerekçesiyle avcılara, ördek başına 400 lira, paspaş ördek için 1000 lira ve Mezgeldek vuran avcıya da 4 bin 500 lira para cezası verildi.BİR AN ÖNCE ÖNLEM ALINMALIKonu ile alaka-lı bilgi veren Süha Umar, “Vurulmuş ördekler arsında görülen kuşun Mezgeldek olduğunu sapta-dık. seneler-dir görülmeyen bu değerli kuşun yenide n dan görülmesi sevindirici faka t vurulmuş olması bir o kadar üzüntü verici. Bu türden başka kuşların bölgede olabileceğini düşünüyoruz. Bu nede n le Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın, Güllük Dalyan bölgesinde her türlü avcılığı hemen yasaklaması ve bölgeyi kesin şeklinde koruma altına alarak, bir incele-me başlatması için gerekli müracaatları yapacağız” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz