Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

11 Yaşındaki Türke Mars Teklifi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Mayıs 2013 - 18:05:48
11 Yaşındaki Türke Mars Teklifi

Berlin’de yaşayan 11 yaşındaki üstün zekalı Mert Açıkel, okulda gördüğü dersler ile tatmin olmadığı için okula paralel şeklinde Berlin Teknik Üniversitesi ve Humboldt Üniversitesi’nde de eğitim görüyor.Mert, 2030 yılında olacak Mars Misyonu’nda yer alacak. Mert, Berlin’e gelen NASA Müdürü Charles Bolden’den Mars Misyonu’na katılma sözü aldı. DÖRT YAޞINDA OKUMAYA BAޞLADI Dört yaşında okuma, yazma ve […]

11-Yasindaki-Turke-Mars-TeklifiBerlin’de yaşayan 11 yaşındaki üstün zekalı Mert Açıkel, okulda gördüğü dersler ile tatmin olmadığı için okula paralel şeklinde Berlin Teknik Üniversitesi ve Humboldt Üniversitesi’nde de eğitim görüyor.
Mert, 2030 yılında olacak Mars Misyonu’nda yer alacak. Mert, Berlin’e gelen NASA Müdürü Charles Bolden’den Mars Misyonu’na katılma sözü aldı. DÖRT YAޞINDA OKUMAYA BAޞLADI Dört yaşında okuma, yazma ve hesap yeteneğine malik olan Mert, ilkokul 1. sınıfa başladıktan dört hafta sonra ikinci sınıfa geçmiş. Mert’ i [r] ilkokula aslında daha erken kayıt yapmak rica ettiklerini anımsatan annesi, çocuğunun boyunun kısa olan olmasından dolayı okula alınmadığını ifade etti. Annesi, ilkokula başlamadan ev-vel oldukça çok sıkılan Mert’in günlük programına müze ve fark-lı kursları koyduklarını söylüyor. Berlin Teknik Üniversitesi’nde Gıda Kimyası bölümünde derslere başlayan Türk öğrenci ilk sözlü sınavını da başarı ile geçti. ÜNiVERSiTEDE MATEMATiK VE KiMYA DERSi GÖRÜYOR Öğretmenleri tarafından Berlin Tegeler Humboldt Lisesi’nde üstün yetenekliler sınıfına yönlendirilen Mert, yı-la bir sınıf daha atlayarak 7. sınıftan 9. sınıfa geçecek. Buna rağmen okulda asıl performansını gösteremediğini düşünen Mert, haftada bir kez Berlin Humboldt Üniversitesi’nde Matematik, Teknik Üniversite’de ise Gıda Kimyası dersi görüyor. En büyük hayali ise liseyi bitirdikten sonra Cambridge Üniversitesi’nde fizikçi Stephen Hawking’in yakınında eğitim almak. Mert boş zamanlarını da iyi değerlendiriyor. Haftada iki defa obua ve piyano dersi alan, haftada bir defa da yüzme ve satranç kulübüne gitmiş olan Mert, iki haftada bir de astrofizik kursuna gittiğini söylüyor. Mert’in başarısına Alman medyası da ala-ka göstererek geniş yer verdi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz