Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Başladı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:13:12
11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Başladı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından tertiplenen 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali başladı.Tarihi Bodrum Kalesi kuzey hendeğinde gerçekleştirilen festivali Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Prof. Rengim Gökmen başta olmak üzere, eski Bakan imren Aykut, piyanist Gülsin Onay, tiyatro sanatçıları Oya Başar ve Erdal Özyağcılar ile iş ve sanat dünyasından […]

11-Uluslararasi-Bodrum-Bale-Festivali-BasladiDevlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından tertiplenen 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali başladı.
Tarihi Bodrum Kalesi kuzey hendeğinde gerçekleştirilen festivali Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Prof. Rengim Gökmen başta olmak üzere, eski Bakan imren Aykut, piyanist Gülsin Onay, tiyatro sanatçıları Oya Başar ve Erdal Özyağcılar ile iş ve sanat dünyasından oldukça çok sayıda yerli [r] ve yabancı tatilci izledi.

Festivalin açılışında konuşan Gökmen, Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nin sanatseverlerin ve Bodrum halkının destekleri ile büyüyerek bugünlere geldiğini belirt ti.

Sadece Türkiye’de değil dünyada da Türk balesini tanıtmak rica ettiklerini ifade eden Gökmen, “Amacımız Türk balesini, operasını tanıtabilmek ve Türkiyeyi çağdaş sanatlar alanında muhhteşem şekilde temsil edebilmek” diye konuş-tu.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da festivale katılanlara teşekkür ederek, etkinliğin her se-ne büyüyerek devam ettiğini söyledi.

Konuşmaların arkasından festival, Türk Devlet Bale Toplulukları ile yabancı misafi r bale sanatçıları ve topluluklarının sahneye koyduğu “Hürrem Sultan” balesiyle başladı.

İstanbul ili Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen eser kostüm ve dansları ile tarihi bir dönemi, görsel bir zenginlikte sanatseverler ile buluşturdu.

Padişah Sultan Süleyman’ın tahta geçişinden başlayarak, adaleti ile “Kanuni” adını aldığı dönemin sarsıcı kesitler ile sahneye aktarıldığı eser, Sultan Süleyman’ın tutkularını, seferlerini, zaferlerini ve Hürrem ile geçen saray yaşamını mesele alıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz