Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

100 Yerleşim Yeri Daha Kapsama Alanına Girecek
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:16:55
100 Yerleşim Yeri Daha Kapsama Alanına Girecek

100 yerleşim yeri daha kapsama alanına girecek…Nüfusu 500’den küçük olan ve bugüne kadar hiçbir mobil haberleşme hizmeti olmayan 100 yerleşim yeri cepten “alo” diyebilecek.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılabilir açılışla nüfusu 500’den küçük olan ve bugüne kadar hiçbir mobil haberleşme hizmeti olmayan bin 800 yerleşim yerinden 100’ü cepten “alo” diyebilecek. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Geçtiğimiz […]

100-Yerlesim-Yeri-Daha-Kapsama-Alanina-Girecek100 yerleşim yeri daha kapsama alanına girecek…
Nüfusu 500’den küçük olan ve bugüne kadar hiçbir mobil haberleşme hizmeti olmayan 100 yerleşim yeri cepten “alo” diyebilecek.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılabilir açılışla nüfusu 500’den küçük olan ve bugüne kadar hiçbir mobil haberleşme hizmeti olmayan bin 800 yerleşim yerinden 100’ü cepten “alo” diyebilecek.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Geçtiğimiz yıl Haberleşme Genel Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu’nun (BTK) yaptığı çalışmayla, Türkiye istatistik [r] Kurumu (TÜiK) veri tabanına kayıtlı, nüfusu 500’den küçük olan ve bugüne kadar hiçbir mobil işletmecisi tarafından mobil haberleşme hizmeti götürülemeyen bin 800 kırsal yerleşim yeri saptan-dı.

Mobil kapsama oranı nüfus bakımından yüzde 99’un üzerinde olan Türkiye’de, coğrafi zorluklar ve yüksek altyapı maliyeti nedeni ile birtakım köylerde halen mobil kapsaması bulunmuyor. Bu negatif hali ortadan kaldırmak için bütü n masrafları Evrensel Hizmet Fonu’ndan karşılanmak üzere söz konusu yerlere mobil haberleşme hizmeti götürülebilmek için 20 ޞubat 2013 yılı tarihi itibarı ile yapılan ihaleyi kazanan Turkcell ile sözleşme imzalandı.

Proje kapsamında mobil kapsamı olmayan bin 800 yerleşim yerinden ilk 30 yerleşim yeri kapsama alındı. Bakan Yıldırım tarafından yapılabilir açılışla Ağustos ayı sonu itibariyle de 100 sahada montaj tamamlanacak. Kalan sahaların da sürat-le kurulumuna devam edilecek,18 ay içerisinde bütü n yerleşim yerleri kapsama altına alınacak. Türkiye tamamı ile çevrimiçi olacak. Tüm GSM operatörleri (Turkcell, Vodafone, Avea) kurulabilir bu tek altyapı üzerinden hizmet sunabilecek.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz