Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

1 Ocakta Eczaneler Neler Olacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 25 Aralık 2012 - 13:54:46
1 Ocakta Eczaneler Neler Olacak

ANKARA(ANKA) – Saydan “çünkü manuel reçetesi olmayan hasta ilaçlarını almaya geldiğinde, sistem kesik olursa, eczacı ne vereceğini göremeyeceği için hastalar ilaçlarını alamayacak” şeklinde konuştu. Saydan e-reçete sisteminin ertelenmesini istedi.Saydan yazılı açıklamasında sürekli kesintiye uğrayan bir online sistemle e-reçetenin hayata geçirilemeyeceğini şeklinde konuştu. “1 Ocak’tan itibaren sistem kesildiğinde e-reçetesi olan vatandaşları ilaçsız günler bekliyor” diyen Saydan, […]

1-Ocakta-eczanede-kiyamet-kopacak-iddiasiANKARA(ANKA) – Saydan “çünkü manuel reçetesi olmayan hasta ilaçlarını almaya geldiğinde, sistem kesik olursa, eczacı ne vereceğini göremeyeceği için hastalar ilaçlarını alamayacak” şeklinde konuştu. Saydan e-reçete sisteminin ertelenmesini istedi.Saydan yazılı açıklamasında sürekli kesintiye uğrayan bir online sistemle e-reçetenin hayata geçirilemeyeceğini şeklinde konuştu. “1 Ocak’tan itibaren sistem kesildiğinde e-reçetesi olan vatandaşları ilaçsız günler bekliyor” diyen Saydan, şu iddialarda bulundu:

“-1 Ocak tarihinden itibaren, E-reçete sistemine geçilecek. ancak yeni uygulamaya Medula Provizyon Sistemi şimdilik hazır değil. Normal şartlarda bile Pazartesi ve Cuma günleri kesilen sistem, 1 Ocak’ta E-reçete uygulaması hayata geçirildiğinde hastaların elinde reçetesi olmadığı için, eczaneler ilaçları sistemde göremeyecek ve ilaç veremeyecekler.-Ocak’tan itibaren eczanelerimizde kıyamet kopacak. Çünkü manuel reçetesi olmayan hasta ilaçlarını almaya geldiğinde, sistem kesik olursa, eczacı ne vereceğini göremeyeceği için hastalar ilaçlarını alamayacak” şeklinde konuştu.-Zira, SGK duyuru üstüne duyuru yayınlıyor. ‘Doktorlar e -reçete yazsınlar, yoksa manuel reçeteler karşılanmayacak’ diyor. SGK’ya soruyoruz; bu sistemle nasıl olacak? Eczacılar olarak son derece endişeliyiz.-Eczanelerimize hastalarımız e-reçete numarası ile geldiğinde, Medula Provizyon Sistemi çalışmadığı için doktorların yazdıkları ilaçları göremeyecek ve ilaçlarını veremeyeceğiz.-Doktorlar hastayı muayene edip reçete yazabiliyorlar, onların sistemleri çalışıyor. Ama eczanelerin sistemleri çalışmadığından hastalarımızla eczanelerimizde ne yapacağımızı bilemez haldeyiz. Kısaca 1 Ocak’tan itibaren mevcut sistemle eczanelerimizde kıyamet kopacaktır.-TEiS olarak; E-reçetenin zorunlu hale getirilmesinin Medula Provizyon Sisteminin kesintisiz hizmet vereceği günlere kadar ertelenmesini ve E-reçete olarak yazılan reçetelerin bilgisayar çıktılarının mutlaka hastalara verilmesinin sağlanmasını istiyoruz.-Eczacıları yoran, vatandaşları ilaçsız bırakan Medula arızalarının da yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını, alt yapı çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını, vatandaşlarımızın ilaç ve sağlık hizmeti aldığı bu sistemin mutlaka yedeğinin yapılmasını istiyoruz.” 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz